fbpx
Локација: Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. Објектот нуди бесплатен превоз до и од центарот Копаоник
Сместување: Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.
Услуга: HB (полупансион)
Содржини: Во понуда хотелот има модерен спа центар, ресторан со традиционална и интернационална кујна. Отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење. Од дополнителната понуда на комплексот има: A la carte ресторан, пивница, продавница, менувачница, сала за пинг-понг, фитнес центар, игротека, надворешен паркинг. Има можност за Light late check out, односно одјава до 11h со можност за користење на туш по скијање. Обезбеден превоз до ски терените, 5 пати дневно, во работно време на жичарата и користење на ски гардероба со ски сервис, оддалечени 30m од ски стаза „Мало езеро“ (покрај ски гардеробата се наоѓа голем паркинг кој дополнително се плаќа).
 

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

 
Период Смена Соба
1/2; 1/2+1
Соба
1/1
Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4
28.11-12.12.2021 Нед/Нед 46€ 60€ 56€
12.12-26.12.2021 Нед/Нед 52€ 67€ 61€
26.12-02.01.2022 Нед/Нед 71€ 101€ 85€
26.12-02.01.2022 Помалку од 7 ноќи 87€ 113€ 101€
02.01-16.01.2022
Aкција 6+1
Нед/Нед 65€ 84€ 77€
16.01-23.01.2022
Акција 5+2
Нед/Нед 65€ 84€ 77€
23.01-06.02.2022
Free Ski Pass
Нед/Нед 65€ 84€ 73€
06.02-13.02.2022
Детска Недела
Нед/Нед 56€ 73€ 73€
13.02-20.02.2022
Aкција 6+1
Нед/Нед 65€ 84€ 77€
20.02-06.03.2022 Нед/Нед 52€ 67€ 77€
06.03-03.04.2022 Нед/Нед 46€ 60€ 56€

 

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА
-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)
-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:
-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица
-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)
-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

Напомена:
Акците се валидни за термини означени во табелата!
Акции и Early Booking се комбинираат!
Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:
-Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
-Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
- Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
-Финска Сауна
-Био Сауна (руска бања)
-Арома Бања (турска бања)
-Хамам
-Солено-ледена соба
-Kneipp базен
-Тапидариум
-Неогреаничено користење на Фитнес Центар
- Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
-Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)
-Baby Cot
-Детско катче во присуство на родител
-Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
-МИНИ АКВА ПАРК
-Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
-Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)
Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):
-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС
-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:
-Новогодишна вечера не е задолжителна
-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови:
-Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените
-Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС
-Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст
-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС
- Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст
- Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст
-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст
-Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст
-Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали
-Рокови за откажување на резервација:
- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
- 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот
-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот
-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот
-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
-Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:
Двокреветна 1/2 соба:
Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:
Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Aпартман за 4 лица 1/2+2:
Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.
Aпартман за 5 лица 1/2+3:
Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.
Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:
Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

 

Прочитано 2525 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top