fbpx
Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите: 
 - JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
 - Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 - Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2  со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
 - Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 - Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2  со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
 - King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.
 
 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -30 % за уплати до 30.09.2020,  -25 % за уплати до 29.10.2020, -18 % за уплати до 23.11.2020
2)  За направени резервации после 24.11.2020 и престој до 26.12 и пристигнувања од 03.01,  7=6, 10=9 и 14=12,
Гратис ноќевањата се калкулираат по понискиата сезона.
Попустите НЕ се комбинираат.
ЕБ попустот не е валиден за Нова Година
 
РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021
regnum redovni 2021
 
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD)
 
Во цената е вклучено: 
- транспорт до ски гондолата, користење на базен со детски дел, сауна, парна бања, амам, релакс соба, ски остава, контраст туш, џакзи.
  
Во цената НЕ е вклучено:             
- Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца на ден. 
- Доплата за НВ возрасен 10€ /5€ за деца 3-10 год.
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 80€ / возрасен, 40€/ дете ( 10-16 г.)/ 20€  дете (3-10г.)
- Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна ) 30€ / возрсен , 15€ / дете (10-16 г)/ 10€ дете (3-10г.)
- Доплата за SUITE со балкон 11€ од ден.
- Доплата за посетана Регнум термална бања 8€ за возрасен и 4€ од ден.
 
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 27.12-02.01.2021, 3 ноќевања за останатиот период
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
 
 
 
Прочитано 66 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top