fbpx

Gorski Hotel & Spa има ексклузивна локација во самиот центар на Копаоник на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација која се наоѓа пред хотелот, ski in-ski out. Хотелот има 5* и 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум.

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

BLACK FRIDAY попусти за Зима 2022 
Gorski Hotel & Spa 4* | Копаоник
15% попуст на резервациja до 28.11
Период на престој 05.12-10.12 / 12.12-17.12 / 27.01-12.02.2022 / 09.03-04.04.2022

Цените во табела се од информативен карактер.
Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!
Тип на сместување Капацитет на соба 12.12
16.12
17.12
23.12
24.12
28.12
29.12
02.01
03.01
11.01
12.01
22.01
23.01
29.01
30.01
10.02
11.02
19.02
20.02
26.02
27.02
05.03
06.03
08.03
09.03
12.03
13.03
19.03
20.03
03.04
Мин.престој 3 3 3 5 7 7 7 7 7 7 7 7 4 4 4
Superior Room 2-3
(2+0 / 2+1 / 3+0)
75 87 124 185 160 115 101 145 160 104 95 / 106 78 71
Family Superior Room 2-4
(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)
85 98 141 211 182 131 114 165 182 118 108 / 120 88 80
Deluxe Room 2-3
(2+0 / 2+1 / 3+0)
85 98 141 211 182 131 114 165 182 118 108 / 120 88 80
Family Deluxe Room 2-4
(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)
95 111 160 241 208 148 130 188 208 134 122 / 136 99 90
Single Room 1
(1+1 / 1+2)
107 125 180 272 234 167 146 212 234 150 137 153 111 101
Gorski Suites
Цените се дадени за 2 лица на ден на база Полупансион
1-Bedroom Suites 1-4 252 295 428 648 558 396 345 504 558 356 324 / 363 262 237
2-Bedroom Suites 1-5 404 476 698 1064 914 644 560 824 914 578 524 / 590 422 380

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Еаrly Booking:
- 15% попуст за резервации направени до 15.10.2021 (број на соби кои се продаат под Early Booking е строго ограничен)
- Попустот за рана уплата се пресметува само на услуга ноќевање
- Попуст за Early Booking не важи во период 30.12 – 28.01.2021

Во цената е вкчучено:
- Појадок и Вечера
- Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
- Базен на отворено со топла вода
- Неограничено користење на Фитнес Центар
- Wi-Fi
- Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
- Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
- Деца до 1,99 години ГРАТИС
- Дете 2-11,99 години доплаќа 36€ по лице на ден
- Деца со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат 36€ по лице на ден
- Деца во Family Room прво дете плаќа 36€ по лице на ден, второ дете доплата 6€ по лице на ден
- 3-то возрасно лице на дополнително легло 42€ по лице на ден.

Прочитано 2290 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top