fbpx

https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

Хотелот Club A се наоѓа во срцето на живописното скијачко одморалиште на Копаоник, со успешна приказна за угостителството напишана во изминатите 30 години. На надморска височина од 1750 метри.

Содржини
Сосема нов ресторан, сала за конференции, spa i wellness центар, базен, детска игротека, фризерски салон, бесплатен Wi-Fi пристап до Интернет, паркинг, се само некои од објектите што им се на располагање на гостите.

Хотелот Клуб А им нуди на гостите најдобро spa i wellness искуство. Совршен амбиент каде гостите можат да се релаксираат по напорниот ден на скијачката патека или да гледаат од топлото џакузи низ прозорецот како вее снег, препуштајќи се на благосостојба и удобност. Спа центарот има салон за масажа, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини. Спа-центарот е отворен од 09:00 до 21:00 часот.

Сместување
Хотелот има два апартмани и 91 удобни соби со различна големина – еднокреветна (со единечен кревет), двокреветна (француски лежај или два одделни кревети) , трокреветна(три одделни кревети) и четворокреветна соба(еден француски лежај и два одделни кревети).

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2021

Период Смена Мин.ноќи Двокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна соба
02.12-12.12 Нед/Нед 3 45 63
12.12-17.12 Нед/Пет 5 75 105
17.12-20.12 Пет/Пон 3 45 63
20.12-27.12 / 3 58 81
27.12-30.12 Пон/Чет 3 60 84
27.12-02.01 Пон/Нед 6 75 105
30.12-02.01 Чет/Нед 3 95 133
31.12-02.01 Пет/Нед 2 105 147
02.01-23.01 Нед/Нед 7 75 105
23.01-06.02 Нед/Нед 7 65 91
06.02-20.02 Нед/Нед 7 75 105
20.02-06.03 Нед/Нед 7 65 91
06.03-13.03 Нед/Нед 7 75 105
13.03-20.03 Нед/Нед 3 50 70
20.03-03.04 Нед/Нед 3 45 63

 Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период Двокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна Соба
06.01-09.01 93 130
13.01-16.01 93 130
20.01-23.01 93 130
27.01-30.01 81 113
03.02-06.02 81 113
10.02-13.02 105 147
17.02-20.02 93 130
24.02-27.02 81 113
03.03-06.03 81 113
10.03-13.03 93 130

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители ГРАТИС;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Галерија

Прочитано 2249 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top