fbpx

Хотелот Ores е нов ултра модерен 5* хотел лоциран во Банско на само 2 минути од гондола лифтот.

Овој хотел има 4 ката, вкупно 55 соби - двокреветни соби, апартмани со една спална и апартмани со две спални. Секоја соба има балкон, TV со сателитски канали, бесплатно WI-FI, мини бар и клима.

За комплетна релаксација хотелот располага и со хармонично дизајниран СПА центар кој ги нуди следните содржини : *внатрешен базен - бесплатно *сауна, турска бања, хамам, релакс зона, масажа, базен со солена вода - со доплата

7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 23.12.2021 И ОД 27.02 ДО 17.04.2022
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 23.01.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 10.01 ДО 17.04.2022

ПОУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

ORES BOUTIQUE HOTEL 5* BANSKO www.ores.bg
1
01.12.2021
23.12.2021
24.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
15.01.2022
16.01.2022
27.01.2022
28.01.2022
17.02.2022
18.02.2022
26.02.2022
27.02.2022
17.04.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 98 153 191 153 116 153 116 98
SINGLE ROOM 97 152 190 152 115 152 115 97
DBL 1+1 CHD (2-12,99) 98 153 191 153 116 153 116 98
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 98 153 191 153 116 153 116 98
DBL 1+2 CHD (2-6,99) (2-12,99) 109 164 202 164 126 164 126 109
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 99 154 192 154 117 154 117 99
DBL 2+1 CHD (2-6,99) 109 164 202 164 126 164 126 109
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 109 173 211 173 133 173 133 109
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 142 223 275 226 174 226 174 142
APT2 1+1 CHD (2-12,99) 109 173 211 173 133 173 133 109
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 110 174 212 174 134 174 134 110
APT2 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 120 184 222 184 144 184 144 120
APT2 2+1 CHD (0-1,99) 110 174 212 174 134 174 134 110
APT2 2+1 CHD (2-12,99) 120 184 222 184 144 184 144 120
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 121 185 223 185 145 185 145 121
APT2 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 138 201 239 201 161 201 161 137
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 3+1 CHD (2-12,99) 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 192 299 352 299 278 299 228 192
APT4 3+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 202 308 362 308 238 308 237 202
APT4 4+1 CHD (0-1,99) 192 299 352 299 278 299 228 192
APT4 4+1 CHD (2-12,99) 202 308 362 308 238 308 237 202
2 BEDROOM APARTMENT LUX
APARTMENT 4 AD 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 3+1 CHD (2-12,99) 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 219 312 374 312 237 312 237 219
APT4 3+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 229 322 383 322 246 322 246 229
Полупансион 17 17 17 17 17 17 17 17
Деца од 2 до 12.99 год. 11 11 11 11 11 11 11 11
Baby cot 3 3 3 3 3 3 3 3
Такса за лице на ден
(на лице место )
0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6
Отказ Под 3 дена 1 ноќ Под 10 дена 3 ноќи Под 14 дена 100% Под 10 дена 3 ноќи Под 5 дена 2 ноќи Под 10 дена 3 ноќи Под 5 дена 2 ноќи Под 3 дена 1 ноќ
No Show 1 ноќ 100% 100% 100% 50% 100% 50% 1 ноќ
Минимум престој 2 3 4 3 3 3 3 2
Доплата за Новогодишна вечера 110 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 7 до 12.99 години, 25 ЕУР за деца од 4 до 6.99 година
Цената вклучува: затворен базен, интернет, ски гардероба
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 
 
Во цената е вклучено:
користење на базен, сауна, парна бања, џакузи, ски остава, интернет и паркинг.
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца и 0,5 € 2-12г. на ден.  
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 86€ / возрасен, 63€ / дете (2-13г.) 
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 50€ / возрсен , 30€ / дете (2-13г) 
Доплата за Baby cot 3€
ЕБ не е валиден за доплатите и попустите за деца.
ORES BOUTIQUE HOTEL 5* BANSKO www.ores.bg
1
01.12.2021
23.12.2021
24.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
15.01.2022
16.01.2022
27.01.2022
28.01.2022
17.02.2022
18.02.2022
26.02.2022
27.02.2022
17.04.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 98 153 191 153 116 153 116 98
SINGLE ROOM 97 152 190 152 115 152 115 97
DBL 1+1 CHD (2-12,99) 98 153 191 153 116 153 116 98
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 98 153 191 153 116 153 116 98
DBL 1+2 CHD (2-6,99) (2-12,99) 109 164 202 164 126 164 126 109
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 99 154 192 154 117 154 117 99
DBL 2+1 CHD (2-6,99) 109 164 202 164 126 164 126 109
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 109 173 211 173 133 173 133 109
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 142 223 275 226 174 226 174 142
APT2 1+1 CHD (2-12,99) 109 173 211 173 133 173 133 109
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 110 174 212 174 134 174 134 110
APT2 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 120 184 222 184 144 184 144 120
APT2 2+1 CHD (0-1,99) 110 174 212 174 134 174 134 110
APT2 2+1 CHD (2-12,99) 120 184 222 184 144 184 144 120
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 121 185 223 185 145 185 145 121
APT2 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 138 201 239 201 161 201 161 137
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 3+1 CHD (2-12,99) 191 298 351 298 227 298 227 191
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 192 299 352 299 278 299 228 192
APT4 3+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 202 308 362 308 238 308 237 202
APT4 4+1 CHD (0-1,99) 192 299 352 299 278 299 228 192
APT4 4+1 CHD (2-12,99) 202 308 362 308 238 308 237 202
2 BEDROOM APARTMENT LUX
APARTMENT 4 AD 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 2+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 3+1 CHD (2-12,99) 218 311 373 311 236 311 236 218
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-12,99) 219 312 374 312 237 312 237 219
APT4 3+2 CHD (2-12,99) (2-12,99) 229 322 383 322 246 322 246 229
Полупансион 17 17 17 17 17 17 17 17
Деца од 2 до 12.99 год. 11 11 11 11 11 11 11 11
Baby cot 3 3 3 3 3 3 3 3
Такса за лице на ден
(на лице место )
0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6 0.6
Отказ Под 3 дена 1 ноќ Под 10 дена 3 ноќи Под 14 дена 100% Под 10 дена 3 ноќи Под 5 дена 2 ноќи Под 10 дена 3 ноќи Под 5 дена 2 ноќи Под 3 дена 1 ноќ
No Show 1 ноќ 100% 100% 100% 50% 100% 50% 1 ноќ
Минимум престој 2 3 4 3 3 3 3 2
Доплата за Новогодишна вечера 110 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 7 до 12.99 години, 25 ЕУР за деца од 4 до 6.99 година
Цената вклучува: затворен базен, интернет, ски гардероба
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Прочитано 2033 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top