fbpx

Хотел Путник е лоциран во Сончева долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1650 м надморска височина. Првиот дел од хотелот е отворен во далечната 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник.
Во 2018 година хотелот е комплетно реновиран. Сега е целосно модерно дизајниран, комфорен и со додатни содржини и на своите гости нуди одмор како во летниот така и во зимскиот период.
Хотелот е со категоризација 4*, има капацитет за сместување во 116 соби, односно 270 кревети.
Гостите на располагање имаат и дополнителни содржини како wi-fi, велнес центар, фитнес центар, две конференциски сали, детска игротека со кино, ски остава, изнајмување на ски опрема, повеќе наменски отворен терен, пансионски ресторан, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room
Тип на соба 1/1 1/2
1/3
1/3
1/4
Мин.4 лица 1/1 1/2 1/3
1/4
01.12-08.12 107 71 78 85 139 92
09.12-14.12 143 95 105 114 186 124
15.12-21.12 107 71 78 85 139 92
22.12-28.12 143 95 105 114 186 124
29.12-15.01 240 160 176 192 312 208
16.01-22.01 195 130 143 156 254 169
23.01-12.02 143 95 105 114 186 124
13.02-16.02 195 130 143 156 254 169
17.02-12.03 150 100 110 120 195 130
13.03-03.04 113 75 83 90 147 98

Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера
- Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
- Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
- Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
- Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)

Во цената не е вклучено:
- Користење на Хамам
- Игротека за деца
- Game Room за деца
- Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
- Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
пенали
- Рокови за откажување на резервација:
- До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
- 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
- 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Ковид политика:
Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Прочитано 3824 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top