fbpx

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

 
MURITE CLUB HOTEL 4* - Банско
www.murite.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 29.12-02.01.2022) : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2021
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2021 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2021
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
*Бонусите и попуистите за рана резервација се комибинираат за периодите од ПРВАТА и ЧЕТВРТАТА колона
Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион 01.12-22.12.2021 23.12-25.12.2021 29.12-02.01.2022 16.01-27.01.2022
07.02-05.03.2022
Вид на сместување 26.12-28.12.2021
06.03-10.04.2022
03.01-15.01.2022
28.01-06.02.2022
   
Двокреветна соба - АЗАЛИА 2+0 29€ 39€ 56€ 37€
Еднокреветна соба - АЗАЛИА 1+0 44€ 60€ 84€ 56€
Едноспален апартман - АЗАЛИА 2+2 35€ 45€ 62€ 42€
Двоспален апартман - АЗАЛИА 4+2 29€ 39€ 56€ 37€
Троспален апартман - АЗАЛИА 6+2 29€ 39€ 56€ 37€
Двокреветна соба - ОРХИДЕА 2+0 24€ 34€ 51€ 31€
Еднокреветна соба - ОРХИДЕА 1+0 35€ 51€ 75€ 47€
Едноспален апартман - ОРХИДЕА 2+2 29€ 39€ 56€ 37€
Двоспален апартман - ОРХИДЕА 4+2 24€ 34€ 51€ 31€
Троспален апартман- ОРАХИДЕА 6+2 24€ 34€ 51€ 31€
Во цената е вклучено : појадок и вечера , транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес,детски кат, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE - возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. - 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. - бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман - 50% попуст
▪ Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло плаќа + 50% од редовната цена
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
Доплата за новогодишна вечера : возрасни - 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (задолжително)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
Прочитано 3353 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top