fbpx

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини и езерото. Хотелот располага со 120 соби и апартмани. Во секоја соба има ТВ со кабловска телевизија, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција. Во хотелот има можност гостите бесплатно да користат базен, теретана, сауна, парна бања и соба за релаксација. Сите соби во хотелот Златибор Мона се климатизирани. Покрај овие погодности може да се користат и третмани на лице и тело и масажа кои дополнително се плаќаат. Скијачкиот центар Торник е на оддалеченост околу 10 км.

 Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Ценовник валиден по периоди: 01.09-29.12.2021 03.01-16.02.2022 17.02-16.07.2022
Тип на Соба Kaпацитет на соба Цена Цена Цена
Single Standart Room 1 81€ 91€ 81
Single Comfort Room 1 95€ 107€ 95
Single Superior Room 1 106€ 126€ 106
Double Standart Room 2 47€ 52€ 47
Double Comfort Room 2+2 / 3+1 56€ 62€ 56
Double Superior Room 2+2/ 3+1 62€ 73€ 62
Apartment Classic 2+2 / 3+1 75€ 87€ 75
Aparment Mona 2+2 / 3+1 88€ 102€ 88
Дополнително легло за лице над 12 години 28€ 32€ 28€

Попусти:
10% попуст за уплата до 15.12.2021 за минимум престој од 4 ноќи
20% попуст за уплата до 15.12 за минимум престој од 4 ноќи за лица над 60 години

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок
- Користње на затворени базени, фитнес центар
- Wi- FI
- Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
- Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
- Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
- Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
- Доплата за вечера за возрасно лице 10€ по лице на ден
- Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
- Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
- Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
- Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

- Затварање на граници

Прочитано 2530 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top