fbpx
Локација: Хотел Белви се наоѓа на горната станица на жичарницата Похорје во близина на ски-центарот. Од хотелот има прекрасен поглед на Марибор, втор по големина словенечки град со богато културно наследство. Се наоѓа на надморска височина од 1.050 м, со поволна клима, чист планинскиот воздух помеѓу зелените шуми на Мариборското Похорје.
Капацитет: 42 двокреветни соби  и 8 апартмани со кујна 
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, интернет пристап, фитнес центар, сауни (Turkish sauna, Finnsh sauna, Milld sauna, Ice Cave)
паркинг. Можности за рекреација - велосипедизам, јавање, пешачење итн
Опременост на собите: ТВ, телефон, безжичен интернет, сеф, бања, минибар и клима. Апартманите се со комплетно опремена кујна со две или една спална.
 
 
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
Bellevue cenovnik2
 
 
 
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
Hotel Bellevue
 
 
7=6 ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА
Nova Godina Bellevue
 
 Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 
Во цената е вклучено:
Сместување во двокревтна соба
Полупансион (појадок и вечера)
Неограничен влез во Wellness centar Bellevue
Фитнес
Бесплатен WI-FI
Паркинг
Вклучени ски карти за сите денови престој
 
Задолжителна доплата за Нова Година:
BELLEVUE- 80 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г. -50%
 
Попусти:
* деца до 6 години во соба со родители – БЕСПЛАТНО
* деца 6-12 години во соба со родители на основно легло -30%
* деца 6-12 години во соба со родители на дополнително легло -50%
* деца до 6 години во соба со родители на дополнително легло – 15€ вo SUPERIOR соба
 
Доплати:
* еднокреветна соба 9€ доплата од ден
* baby cot 9€
* домашни миленици 15€
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

Прочитано 400 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top