fbpx

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.
 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2021, СО УПЛАТА 50% ДО 10.11.2021
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2021, СО УПЛАТА 50% ДО 10.12.2021
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 19.12.2021, СО УПЛАТА 50% ДО 25.12.2021

MARIA ANTOANETA RESIDENCE / 4* / BANSKO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
15.12.2021
16.12.2021
23.12.2021
24.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
05.03.2022
06.03.2022
03.05.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
PROMO
DOUBLE ROOM 44 46.2 57.2 99 46.2 44
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 44 46.2 57.2 99 46.2 44
MOUNTAIN VIEW
DOUBLE ROOM 48.4 50.6 63.8 103.4 50.6 48.4
SINGLE ROOM 43 43 54 93.5 43 43
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 48.4 50.6 63.8 103.4 50.6 48.4
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 43 43 54 93.5 43 43
STANDARD
DOUBLE ROOM 48.4 50.6 63.8 103.4 50.6 48.4
SINGLE ROOM 43 43 54 93.5 43 43
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 48.4 50.6 63.8 103.4 50.6 48.4
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 43 43 54 93.5 43 43
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 68.3 71.2 89.1 145.5 71.2 68.3
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUNIOR SUITE MOUNTINE VIEW
JUNIOR SUITE 2 AD 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 68.3 71.2 89.1 145.5 71.2 68.3
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 50.6 52.8 66 107.8 52.8 50.6
JUNIOR SUITE WITH KITCHENETE
JUNIOR SUITE 2 AD 52.8 55 68.2 110 55 52.8
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 52.8 55 68.2 110 55 52.8
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 52.8 55 68.2 110 55 52.8
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 52.8 55 68.2 110 55 52.8
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 52.8 55 68.2 110 55 52.8
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 52.8 55 68.2 110 55 52.8

 

Генерални услови:
Попустите за рано букирање и промоциите НЕ можат да се комбинираат
Новогодишната вечера не е задолжителна / 60еур возрасно лице, 30еур дете од 2-11,99год
Во цената е вклучено: Базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi во заедничките простории, транфер до гондолата
Дополнително доплата за Поглед на планина – 8еур на ден по соба
Доплата за ПОЛУПАНСИОН – 10еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год / Вечерата се служи од 19:30-21:00часот и вклучува не ограничено точено пиво, црвено и бело вино и вода.
Внатрешен паркинг – 10еур на ден
Бебешко креветче – 5еур на ден

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
-Минимум престој од 3 ноќевања

Политика на отказ:
Во период од 01.12-15.12.2021 и 06.03-03.05.2022 – до 3 дена пред пристигање-без пенали потоа пенали од 1 ноќевање, не појавување 2 ноќевање пенали
Во период од 16.12-23.12.2021 и 02.01-05.03.2022 -до 5 дена пред пристигање-без пенали потоа пенали од 1 ноќевање, не појавување 2 ноќевање пенали
Во период од 24.12-28.12.2021-до 7 дена пред пристигање-без пенали потоа пенали од 1 ноќевање, не појавување 2 ноќевање пенали
Во период од 29.12-02.01.2022-до 14 дена пред пристигање-без пенали потоа пенали од 100%, не појавување 100% пенали

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и партнер агенцијата на САМА ХОЛИДЕЈ

Прочитано 1320 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top