fbpx
Локација : 350 м од жичарницата
 
Хотел со стандарден квалитет, еден од најбараните во зимскиот период. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.
 
PLATINUM HOTEL & CASINO 4* BANSKO www.bansko.platinum.bg
1 26.11.2021
17.12.2021
18.12.2021
27.12.2021
28.12.2021
03.01.2022
04.01.2022
06.01.2022
07.01.2022
19.01.2022
20.01.2022
07.02.2022
08.02.2022
28.03.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
ECONOM ROOM
DOUBLE ROOM 96 125 182 125 96 105 96
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 134 175 255 175 134 147 134
SINGLE ROOM 69 97 150 97 69 78 69
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 84 109 160 109 84 92 84
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 70 98 151 98 70 79 70
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 85 110 161 110 85 93 85
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 97 126 183 126 97 106 97
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 97 126 183 126 97 106 97
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 97 126 183 126 97 106 97
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 120 156 228 156 120 131 120
DOUBLE NO BALCONY
DOUBLE ROOM 98 131 193 129 98 111 98
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 137 184 271 184 137 156 137
SINGLE ROOM 71 101 158 101 71 84 71
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 86 115 170 115 86 98 86
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 72 102 159 102 72 85 72
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 87 116 171 116 87 99 87
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 99 132 194 130 99 112 99
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 99 132 194 130 99 112 99
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 99 132 194 130 99 112 99
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 122 165 242 165 123 140 123
DOUBLE WITH BALCONY
DOUBLE ROOM 100 136 198 136 100 114 100
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 140 190 277 190 140 159 140
SINGLE ROOM 74 104 161 104 74 86 74
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 88 119 173 119 88 100 88
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 75 105 162 105 75 87 75
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 89 120 174 120 89 101 89
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 101 137 199 137 101 115 101
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 101 137 199 137 101 115 101
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 101 137 199 137 101 115 101
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 126 170 248 170 126 142 126
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD 121 161 238 161 121 136 121
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 170 226 333 226 170 190 170
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 121 161 238 161 121 136 121
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 122 162 239 162 122 137 122
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 122 162 239 162 122 137 122
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 122 162 239 162 122 137 122
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 122 162 239 162 122 137 122
JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 123 163 240 163 123 138 123
JUS2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 153 203 298 203 153 171 153
JUS2 3+1 CHD (0-1,99) 171 227 334 227 171 191 171
JUS2 3+1 CHD (2-11,99) 171 227 334 227 171 191 171
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 5 дена 1 ноќ Под 7 дена 1 ноќ Под 27 дена 50% Под 7 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ
No Show 2ноќи 2ноќи 100% 2ноќи 2ноќи 2ноќи 2ноќи
Минимум престој 2 3 3 3 2 2 2
Early booking резервациите може да се откажат 20 дена пред пристигнување . Отказ помеѓу 19 и 7 дена пред пристигнување 50% пенали. Под 6 дена 100% пенали
Цената вклучува: затворен базен,фитнес,сауна,парна бања,интернет, трансфер до гондолата
Доплата за Новогодишна Вечера 90 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 2 до 11.99 години
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 5% ПОПУСТ
 
Прочитано 2210 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top