fbpx

Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина. Од центарот на Копаоник е оддалечен 20км.
Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m, сауна, џакузи, соба за масажа, ...), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница...

Сместување: Сите соби и апартмани во хотелoт имаат приватна бања со туш и фен, кабловска телевизија, сеф, телефон, интернет и мини бар. Некои апартмани имаат кујна, бања со џакузи и сауна. Собите се елегантни и пријатни.


LAST MINUTE
H.Junior 3* Brzece / Kopaonik
Termin 23.12-28.12.2021

Economy Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 154€

Standart Room
Пакет за 2 лица 3 ноќи 173€

Triple Standart Room
Пакет за 3 лица за 3 ноќи 217€

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Ски гардеробер
- Анимација за деца
- Надворешен паркинг
- Wi-FI
- Хотелско осигурување

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Услови за деца:
- 1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
- 2 ро дете 0-11,99 години во прусуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;

СКИ АКАДЕМИЈА - JUNIOR
Хотел Џуниор е идеално место за децата да ги направат првите чекори на скии или сноуборд или да се подобрат себеси под контрола на најдобрите ски инструктори.
20.12.2021-15.03.2022
5 дена - 215€

Цената вклучува:
- Ски опрема
- Ски карта
- Ски тренинг за 4 часа дневно
- Ручек
- Ужинка
- Аниматор кој им помага на децата во активностите
- Игротека за деца

Цената не вклучува:
- Пијалоци (на лице место)
- Индивидуални трошоци

ДНЕВНА ПРОГРАМА
09:00-10:00
Собирање на децата, проверка на опремата , подготовка за одење на терен
10:00-12:00
Скијање
12:30-13:30
Пауза за ручек и одмор
14:00-16:00
Скијање
16:00-17:00
Ужина и чекање на родителите

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Economic room (од 15 до 21 м²) – Макс. 2 лица.
Standard room (21,5 – 25м²) – Макс. 4 лица.
Comfort room (25 – 33,5 м²) – Макс. 4 лица.
Family room (33,5 – 37м²) со две посебни соби – Макс. 5 лица.
De lux suite (47,5 м2) се состои од спална соба со бања со џакузи, туш, фен, дневна соба и друга бања – Макс. 2 лица.
Family suite (48,5 – 56 m²) се состои од 2 спални соби и дневна соба – Макс. 4 лица.
Superior suite (83м2) се состои од 2 спални соби и дневна соба – Макс. 4 лица.
Spa suite (100м2) се состои од спална соба со бања (џакузи када, туш, фен) дневна соба, друга бања и затворена тераса со џакузи бања и сауна. – Макс. 2 лица.
Deluxe room (17 m²) – Макс. до 2 лица.
Deluxe + room (22 м²) – Макс. до 3 лица (2 возрасни и 1 дете).

HOTEL JUNIOR *** Kopaonik (Brzeće)
10% попуст за уплата до 30.10.2021
Цените се дадени по соба на ден или по пакет (новогодишен) на база Полупансион
Тип на Сместување
Бр на лица
Услуга
1.12 19.12 Новогодишен Пакет 26.12 - 02.01 2.01 23.01 13.02 20.02
19.12
26.12
3 ноќи Од 30.12
Дополнитено ноќевање
7 ноќи
26.12. - 02.01
23.01
13.02 20.02 6.03
Aкција 6=7 Aкција 6=7 Aкција 6=7 Aкција 6=7
Минимум престој 2 2 5 2 4 2
HOTEL ROOM
ECONOMIC ROOM 2
Полупансион
57€ 61€ 475€ 113€ 709€ 83€ 66€ 81€ 66€
STANDARD ROOM
2 64€ 68€ 538€ 120€ 777€ 89€ 73€ 88€ 73€
3 82€ 86€ 618€ 138€ 896€ 107€ 91€ 106€ 91€
4 100€ 104€ / / / 125€ 109€ 124€ 109€
COMFORT ROOM
2 69€ 73€ 554€ 125€ 804€ 95€ 78€ 93€ 78€
3 87€ 91€ 633€ 143€ 923€ 112€ 96€ 111€ 96€
4 105€ 109€ 712€ 161€ 1.04€ 130€ 114€ 129€ 114€
FAMILY ROOM
2 78€ 82€ 622€ 134€ 880€ 103€ 87€ 101€ 87€
3 95€ 100€ 701€ 152€ 1.00€ 121€ 105€ 119€ 105€
4 113€ 118€ 780€ 170€ 1.12€ 139€ 123€ 137€ 123€
***Aкција 6=7 важи само за сместување во ECONOMIC, STANDARD, COMFORT и FAMILY ROOM
DELUXE ROOM 2 73€ 81€ 572€ 132€ 838€ 102€ 86€ 101€ 86€
DELUXE+ ROOM
2 78€ 86€ 588€ 137€ 865€ 107€ 91€ 106€ 91€
3 96€ 104€ 667€ 155€ 984€ 125€ 109€ 124€ 109€
ЦЕНИТЕ ВО АПАРТМАНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НАЕМ ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ (ЦЕНА ПО ПАКЕТ)
APARTMAN DELUXE 1-2
НАЕМ
94€ 104€ 2 лица-599 € 154€ 924€ 124€ 106€ 124€ 106€
APARTMAN FAMILY
1-4
129€
140€
2 лица-723€ 181€ 1.10€
159€
141€
159€
141€
3 лица-769€ 188€ 1.16€
4 лица-815€ 195€ 1.22€
APARTMAN SUPERIOR
1-4
147€
157€
2 лица-774€ 198€ 1.19€
176€
158€
176€
158€
3 лица-820€ 205€ 1.25€
4 лица-866€ 212€ 1.31€
APARTMAN SPA 1-2 213€ 223€ 2 лица-931€ 265€ 1.51€ 243€ 225€ 243€ 225€
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК (ОСВЕН НОВОГОДИШЕН ПАКЕТ- ЦЕНА ПО ПАКЕТ)
DEPANDANCE ROOM
ECONOMIC ROOM 2 ВВ 44€ 49€ 261€ 59€ 372€ 55€ 52€ 53€ 52€
STANDARD ROOM
2 ВВ 51€ 55€ 282€ 66€ 408€ 61€ 59€ 60€ 59€
3 ВВ 65€ 69€ 323€ 79€ 454€ 75€ 72€ 73€ 72€
FAMILY ROOM
2 ВВ 56€ 60€ 340€ 71€ 467€ 66€ 64€ 65€ 64€
3 ВВ 70€ 74€ 381€ 84€ 539€ 80€ 78€ 78€ 78€
4 ВВ 83€ 88€ 422€ 98€ 610€ 94€ 91€ 92€ 91€
FRIENDS ROOM 5 ВВ 102€ 106€ 478€ 117€ 708€ 112€ 110€ 111€ 110€

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база Наем / Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера во зависност од типот на собата во табелите;
- Во апартманите сместување е на база НАЕМ, освен за новогодишен пакет каде услугата е на база Појадок и Вечера;
- Сместување во Depandace Room е на база Ноќевање со појадок;
- Хотелско Осигурување
- Надворешен паркинг
- Wi-Fi
- Ски Гардеробер
- Анимација за деца
- Органзииран дочек за нова година – информации дополнително:

Напомена за резервации со попуст:
- Резервациии направени со попуст се однесува за минимум 50% аванас, остатокот до 15.11.2021
- Цените се дадени во EUR, уплата се врши исклучиво во денарска противрденост по курс 1€=62 Денари.

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС

Услови за деца:
Хотел
-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 13€ по лице на ден;
- Деца 0-11,99 на дополнително легло 13€ на ден по лице;

Депанданс:
-1 во дете до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица ако користи заедничко легло ГРАТИС;
-2-ро дете 0-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 11€ по лице на ден;
- Деца 0-11,99 на дополнително легло 11€ на ден по лице;

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Апартмани:
- За сместување во Апартмани во склоп на хотелот е мозна доплата на храна: Појадок 3€ за возрасни / 1,5€ за деца 7-11,99 години;
- Вечера 5€ за возрасни / 2,5€ деца 7-11 години

Можност за доплата на лице место:
● JUNIOR СКИ АКАДЕМИЈА за деца 215€ (09-17h) ски школа, ски опрема, грижа за деца 5-11,99 години.
● Трансфер од хотелот до центар на Копаоник;
● Ски карта за ски стаза Junior (400m за деца и почетници) ски инструктори и ски опрема;
● Спа центар 30% попуст за гости на хотелот: Базен 2х4, Џакузи, Хамам, Шок туш, Фитнес Центар;
● Биљард,Пинг Понг и останати игри за анимација;

Политика за откажување:
Откажување или промена на резервација мора да се направи икслучиво во писмена форма;
- 5% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 45 дена пред почетокот на аранжманот.
- 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
- 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
- 40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
- 90% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Прочитано 2948 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top