fbpx

 

Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година.
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање...
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI. 

 
Цените се изразени во € по соба на ноќевање
Помал број на ноќевање исклучиво на барање
10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021
(попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
Период
Мин.ноќи
Услуга
Гранд Соби
Standard Superior Deluxe Family
2 pax 2 pax 2 pax 2 pax
09.12 - 12.12 3 HB 229 249 289 329
12.12 – 24.12 2 HB 169 199 239 279
24.12 – 30.12 6 HB 269 299 339 379
30.12 – 03.01 4 HB 479 509 549 589
03.01 – 09.01 7 HB 379 409 449 499
09.01 – 23.01 7 HB 330 360 399 440
23.01 – 30.01 7 HB 269 299 339 379
30.01 – 13.02 4 HB 229 259 299 339
13.02 – 20.02 7 HB 279 309 349 389
20.02 – 27.02 4 HB 279 309 349 389
27.02 – 06.03 4 HB 229 259 299 339
06.03 – 13.03 4 HB 209 239 279 319
13.03 – 20.03 4 HB 169 199 239 279
20.03 – 17.04 1 HB 169 199 239 279

Услови за резервација:
- NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
- 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
- Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
- Попустите неможат да се собираат
- Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
- Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
- Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

Гранд Апартмани
Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 - 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи
Период
Тип на апартман FAMILY SUITE JUNIOR SUITE EXECUTIVE APARTMENT PRESIDENTAL APARTMENT
Број на апартман 111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437 036, 051, 067, 110, 112, 114, 553 052, 115, 220, 223 224
Услуга / Број лица 1-3 1-4 1-5 1-5
02.12 – 11.12 HB 499 669
1.2
1.599
12.12 – 24.12 HB 399 529
24.12 – 30.12 HB 939 1.169
30.12 – 03.01 HB 939 1.169 1.8 2.999
03.01 – 23.01 HB 839 1.069
1.2
1.599
23.01 – 30.01 HB 499 599
30.01 – 13.02 HB 549 679
13.02 – 20.02 HB 599 729
20.02 – 17.04 HB 449 549

 

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
- VIP брз Check In
- Пијалок за добредојде во Lobby Bar
- Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
- Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
- Приорите за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

Во цената е вклучено:
- Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
- Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
- Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
- Базен на отворено и џакузи со топла вода
- Wi- Fi
- Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
- Фитнес Центар
- Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
- Туристичка Такса - 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 - 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
- Дете 0 - 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
- Дете 2 - 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
- Дете 2 - 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
- Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
- Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
- Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
- Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
- 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
- Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
-50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 - 0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Прочитано 5093 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top