fbpx

 

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²). 

 www.grandhotelbansko.bg

GRAND HOTEL BANSKO 4* BANSKO www.grandhotelbansko.bg
1
01.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
29.12.2021
30.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
09.01.2022
10.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
18.02.2022
19.02.2022
11.03.2022
12.03.2022
31.03.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 76 109 165 114 100 111 82 76
SINGLE ROOM 60 87 163 90 80 89 66 60
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 76 109 165 114 100 111 82 76
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 61 88 164 91 81 90 67 61
DELUXE ROOM
DOUBLE ROOM 87 120 176 125 111 122 94 87
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 87 120 176 125 111 122 94 87
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 88 121 177 126 112 123 95 88
EXECUTIVE ROOM
DOUBLE ROOM 114 147 202 151 140 149 120 114
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 114 147 202 151 140 149 120 114
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 98 131 176 120 110 118 92 86
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 132 177 267 183 168 180 141 132
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 98 131 176 120 110 118 92 86
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 99 132 177 121 111 119 93 87
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 123 165 248 170 159 167 131 123
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 99 132 177 121 111 119 93 87
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 123 165 248 170 159 167 131 123
APT2 3+1 CHD (0-5,99) 133 178 268 184 169 181 142 133
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 173 240 351 249 222 244 187 173
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 173 240 351 249 222 244 187 173
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 173 240 351 249 222 244 187 173
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 174 241 352 250 223 245 188 174
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 196 271 395 281 251 276 211 196
Минимум престој 3 3 4 4 3 3 3 3
Такса за лице на ден 0.61 0.61 0.61 0.61 0.61 0.61 0.61 0.61
Отказ на резервација Под 7 дена 100% Под 21 ден 100% Под 28 дена 100% Под 14 дена 100% Под 7 дена 100% Под 7 дена 100% Под 7 дена 100% Под 7 дена 100%
No Show 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%
Цената вклучува: финска сауна,арома сауна, солена сауна,парна бања,амам, џакузи, соба за релаксација,затворен базен, базен за деца, фитнес
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2021 20% ПОПУСТ

 

Прочитано 8155 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top