fbpx

-15 % за уплати до 31.11.2018Orpheus

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Во цената е вклучено:
Kористење на базен, фитнес, сауни, џакузи, парна бања, надворешен паркинг, интернет,транспорт до гондола.
 
Во цената НЕ е вклучено:
Туристичка такса за престој  1€ на ден возрасен и 0,5€ деца ( 2-12 г.)
Доплата за ручек 8,5€ / 4,5€ дете ( 5-13 г.) 
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 80€ / 40€ дете ( 5-13г.). 
Доплата за Божиќна вечера (задолжителна) за BB: 34€ / 18€ дете ( 5-13г.). За HB:  40€ /  20€ дете ( 5-13г.). 
 
Минимум престој 4 ноќи во периодот 28.12-01.01.2019
Минимум престој 5 ноќи во периодот 19.01-16.02.2019
Максимален број на лица: DBL ( 2+1 ), АPP ( 2+2 .)
 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -20% за уплати до 30.09.2018, -15 % за уплати до 31.11.2018, -10% за уплати до 01.12.2018. Попустите не се валидни за престој во период 28.12-01.01.2019
2)  7=6, 12=11 и 14=12  за пристигнувања 02.01-31.03.2019. Гратис ноќевањата се калкулираат од пониската сезона. Попустите се комбинираат.
Попустите може да се комбинираат со ЕБ за пристигнувања во период од 02.01-17.01.2019 и од 31.01 до 31.03.2019
Попустите Не може да се комбинираат со ЕБ за пристигнувања од 18.01-30.2019
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

  • Локација:
Прочитано 1092 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top