fbpx

Хотелот со пет sвездички Орловец е синоним за луксуз, спокојство и атмосфера во Пампорово. Се наоѓа на 1600 м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово, во близина на Општинската сала и спроти амблематичниот хотел Перелик. Изграден е на планинска падина и секоја соба има тераса со поглед кон скијачките патеки, кулата Снежанка и вековните борови дрвја на планината Родоп. Од хотелските содржини во понуда се: тераса во градина, ски остава, внатрешен базен, теретана, парна бања, џакузи, солариум, сауна, пикадо, пинг-понг, билијар, детско игралиште, кафетерија, бар, ресторан, бежичен интернет, паркинг и гаража, банкомат, менувачница, рецепција 24 ч, бизнис центар, сеф, лифт.

ORLOVETS 5* PAMPOROVO www.hotelorlovetz.com
1 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
03.01.2022
04.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
18.02.2022
19.02.2022
04.03.2022
05.03.2022
10.04.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 102 113 176 113 125 113 102
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 141 156 242 159 171 156 141
SINGLE ROOM 82 88 175 88 94 88 82
DBL 1+1 CHD (7-11,99) 90 99 176 99 109 96 90
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 83 89 176 89 95 89 83
DBL 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 91 100 177 100 110 97 91
DBL 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 116 128 220 128 141 128 116
DBL 2+1 CHD (0-6,99) 103 115 177 115 126 115 103
DBL 2+1 CHD (7-11,99) 128 142 220 142 152 142 128
Полупансион 22 22 22 22 22 22 22
Деца од 7-11.99 год. 11 11 11 11 11 11 11
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена
50%
Под 14 дена
50%
Под 30 дена 100% Под 14 дена
50%
Под 14 дена
50%
Под 14 дена
50%
Под 14 дена
50%
No Show 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%
Доплата за Новогодишна Вечера 85 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца до 5 до 11.99 год.
Цената вклучува: затворен базен, фитнес, инфрацрвена сауна,арома сауна,амам,тропски тушеви,парна бања, WI-FI,
ски гардероба, трансфер до ски лифтовите
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.11.2021 10% ПОПУСТ

  • Локација:
Прочитано 1734 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top