fbpx

В Е Л И Г Д Е Н 2019


Период 26.04-29.04.2019


3 ноќевања со појадок
Simotel Ermis 3* - Ханиоти

1. ден Петок (26.04.2019) Скопје – Велес - Ханиоти
Состанок на групата во 6.30ч на бул. Илинден (пред старо матично). Поаѓање во 7.00ч. Се патува преку граничен премин Богородица. Посета на шопинг центарот Космос . Продолжување кон Ханиоти, сместување во хотел Simotel Ermis 3* ( http://simotel-ermis.hotelschalkidiki.com/en/ ). Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.
2 и 3 ден Сабота/Недела (27.04 - 28.04) Ханиоти
Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Во недела, свечен Велигденски ручек. Ноќевање.
4. ден Понеделник (29.04) Ханиоти – Скопје
Поаѓање за Скопје во попладневните часови.

Цена на аранжманот: 79 еур (4900,oo ден.)


Во цената е вклучено :
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје – Ханиоти – Скопје
- 3 ноќевања со појадок во хотел Simotel Ermis 3* во двокреветни,трикреветни и четирикреветни соби
- Организација и водство на патувањетосо придружник (пратител) на групата

Во цената не е вклучено:
- Патничко и здравствено осигурување
- Свечен Велигденски ручек во Грчка таверна на 28.04.2018 (недела)
- Други неспомнати услуги


Доплати и попусти:
• Деца 0-06 год . – бесплатно, плаќаат превоз (доколку користат) 25 евра;
• Деца 6-12 г. плаќаат 55 еур
• Трет возрасен на стандардно легло добива 10% попуст
• За сопствен превоз се одбива 10 евра од цената на аранжманот


За реализација на наведената програма потребни се минимум 40 патници!
Важат општите услови за патувањe на СКТМ.

 

 

ВЕЛИГДЕН 2019 - ХАЛКИДИКИ
Вила Парадисо – Пефкохори


Локација: На сама плажа, во непосредна близина на центарот.
Сместување: Трикреветни студија, четирикреветни и шестткреветни апартмани.
Опрема: АПП - опремена кујна, одделна спална соба, бања, ТВ, тераса. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место 5 еур од ден.

1.Ден Петок (26.04.) Скопје - Велес - Пефкохори
Состанок на групата во 06.30ч пред старо Матично (бул.Илинден). Поаѓање во 07:00часот. Се патува преку граничен премин Богородица. Посета на шопинг центарот Космос . Пристигнување во Пефкохори во попладневните часови. Сместување. Ноќевање.
2.Ден Сабота (27.04.) Пефкохори
Слободен ден за индивидуални активности и одмор. Ноќевање.
3.Ден Недела (28.04) Пефкохори
Слободно време за индивидуални активности и одмор. Факултативно свечен Велигденски ручек во грчка таверна . Ноќевање.
4 Ден Понеделник (29.04) Пефкохори – Скопје
Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 59 евра (3.660ден.)

Во цената е вклучено:
- Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
- Сместување во студија или апартмани ( 3 ноќевања)
- Организација на патувањето, придружник (пратител ) на групата
- Посета на шопинг центар Космос

Во цената не е вклучено:
- свечен Велигденски ручек во грчка таверна
- Патничко и здравствено осигурување

• За сопствен превоз се одбива 10 евра од цената на аранжманот
• Деца од 02-06 години плаќаат само превоз 25 евра
• Деца од 06-12 години ја плаќаат цената како возрасните

НАПОМЕНА : За реализација на наведената програма потребни се минимум 40 патници!
Важат општите услови за патувањe на  СКТМ

Прочитано 564 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top