fbpx

ШАРМ ЕЛ ШЕИК - ЕГИПЕТ

  • Понудата е објавена на 19/04/2018

ШАРМ ЕЛ ШЕИК

8 ДЕНА / 6 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ

Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик ќе ве воодушеви со своите кристално чисти води, корални гребени како и со шаренилото на богатиот подводен свет. Подгответе се за едно уникатно искуство, кое е совршен спој на море и земја, активности и опуштање.

Цени од 375 €

Во цената се вклучени следните услуги:
• Повратна карта со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
• Ноќевања во одбран хотел со услуга сѐ вклучено (All Inclusive)
• Аеродромски такси

Во цената не се вклучени следните услуги:
• Факултативни екскурзии
• Превоз од Аеродром до хотел и обратно
• Патничко и здравствено осигурување
• Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)
• Виза за влез во Египет не е потребна до 30.04.2021
• ПЦР тест не постар од 72 часа

ЦЕНИ ОД 375 €

ХОТЕЛ WEB ОБЛАСТ 1 / 2 Соба
Regency Plaza Aqua Park & Spa Resort 5* www.regencyplazasharm.com/ Шарм Ел Шеик 375
Sharm el Sheik Marriott Resort 5* www.marriott.com Нама Беј 415
Grand Plaza Sharm 5* www.sharmgrandplaza.net Шарм Ел Шеик 445
Hyatt Regency Sharm El Sheik 5* www.hyatt.com Гарденс Беј 495
Iberotel Palace 5* www.jazhotels.com Шарм Ел Маја Беј 575
Rixos Sharm El Sheik 5* www.all.accor.com Шарм Ел Шеик 805
       
Поаѓање (SKP – SSH) Враќање (SSH – SKP) Период  
понеделник-среда и петок
SKP 10:20h – IST 13:45h
IST 00:10h – SSH 01:45h
понеделник-среда и петок
SSH 03:15h– IST 06:55h
IST 09:50h – SKP09:20h
22.01.2021 – 01.03.2021

Цените се по лице

Важна напомена:
• Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба
• Други видови соби се достапни на барање и со доплата
• Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
• Поради мерките за заштита од Ковид – 19, хотелите не дозволуваат сместување на повеќе од 2 лица во стандардна соба
• Цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
• Плаќање исклучиво во денари 1 € - 61.8 ден
• Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
• За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање

Информации и резервации 043 231 221

e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top