fbpx

МАКАРСКА ЛЕТО 2020

  • Понудата е објавена на 11/05/2017

Пакет аранжман: 9 ноќевања + автобуски превоз веќе од 154 € 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ МАКАРСКА ЛЕТО 2020


01.ден СКОПЈЕ – МАКАРСКА
Состанок на групата во 16:30 часот на паркингот пред хотел "Holiday Inn", заминување за Хрватска во 17:00 ч. Патот води преку граничниот премин Блаце со Косово, Албанија и Црна Гора. Дневно и ноќно возење со попатни одмори.

02.ден МАКАРСКА
Пристигнување во Макарска во претпладневните часови. Попладне, сместување во собите и слободно време за одмор, релаксација и запознавање со летувалиштето. Ноќевање.

од 03. до 10.ден МАКАРСКА
Денови за одмор со престој во соби (со сопствена бања) или студија (со тоалет и кујна) во приватни куќи, на база ноќевање или полупансион (со исхрана во ресторан). Комуникација со локалните представници за евентуални дополнителни услуги, факултативни излети и посети.

11.ден МАКАРСКА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите (до 10:00 часот). Заминување од Макарска во попладневните часови (во 16:00ч.). Дневно и ноќно возење со попатни одмори. Патот води преку Црна Гора, Албанија и Косово.

12.ден СКОПЈЕ
Пристигнување во Македонија во претпладневните часови.

Ценовник Макарска
(пакет аранжман 9 ноќевања со превоз)

МАКАРСКА по лице ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕП
приватно сместување термин BUS 27 6 15 24 2 11 20 29 7
(9 ноќевања + превоз) термин check-in 28 7 16 25 3 12 21 30 8
Villa JOVIC 1/2+1 соба (twc,балкон) 203 214 225 237 237 237 225 195 185
  до 28.Февруари 183 193 203 214 214 214 203 176 167
  1/2 соба (twc,без балкон) 197 208 218 229 229 229 218 189 179
  до 28.Февруари 178 188 197 207 207 207 197 171 162
Villa DRAGICA 1/2 соба (twc,балкон,TV,AC*) 185 203 214 225 237 237 237 225 195
  до 28.Февруари 167 183 193 203 214 214 214 203 176
  1/2+1 студио (twc,балкон,TV,AC*) 213 222 234 246 259 259 259 246 225
  до 28.Февруари 192 200 211 222 234 234 234 222 203
Villa SELAK 1/2 соба (twc) 185 203 214 225 237 237 237 225 195
  до 28.Февруари 167 183 193 203 214 214 214 203 176
  1/2+1 студио (twc,балкон,TV,AC*) 213 222 234 246 259 259 259 246 225
  до 28.Февруари 192 200 211 222 234 234 234 222 203
Villa MATIJASEVIC 1/2+1 соба (twc,балкон) 171 189 200 210 221 221 221 210 180
  до 28.Февруари 154 171 180 189 199 199 199 189 162
  1/2 студио (twc,балкон) 213 222 234 246 259 259 259 246 225
  до 28.Февруари 192 200 211 222 234 234 234 222 203
Villa STIPE 1/2+1 студио (twc,балкон,AC*) 213 222 234 246 259 259 259 246 225
  до 28.Февруари 192 200 211 222 234 234 234 222 203
Villa ANTONIA 1/2+1 студио (twc,тераса) 213 222 234 246 259 259 259 246 225
  до 28.Февруари 192 200 211 222 234 234 234 222 203
Villa ANDJELKO 1/2 соба(twc, балкон,TV,AC*) 185 203 214 225 237 237 237 225 195
  до 28.Февруари 167 183 193 203 214 214 214 203 176
  1/2 соба (twc,заед.тераса,TV,AC*) 179 197 208 218 229 229 229 218 189
  до 28.Февруари 162 178 188 197 207 207 207 197 171

 

- Терминитe во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (9 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица во соба/студио.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Трето возрасно лице на дополнителен кревет: -15%.
- Дете 2-12 години на дополнителен кревет: -25%.
- Дете 0-2 години: бесплатно
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
- Доплата за 9 полупансиони (појадок и вечера) во ресторан 140 EUR / 70 EUR за деца 2-12 год., (со резервација)
- Употреба на клима уред, се доплатува во објектот (каде што е достапно)

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во двокреветни соби (со сопствен тоалет) или студио (со тоалет и кујна) на база 9 ноќевања
- Употреба на заедничка кујна е вклучена во цена на собите (не важи за собите во Villa Matijasevic)
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса: 9 EUR по лице, 4,5 EUR за лица од 12-18 год. и бесплатно за деца до 12 год.
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)
- Други неспоменати услуги во програмата

ЗАБЕЛЕШКИ:
- За патување со сопствен превоз цената се намалува за 30 EUR по лице
- Само превоз (автобус) - 90 € ; (за деца 2-12год - 45 €)
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ


КОМПЛЕТНА ПОНУДА ВИЛИ ВО МАКАРСКА КЛИКНЕТЕ

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top