fbpx

АНТАЛИЈА - ВЕЛИГДЕН

  • Понудата е објавена на 10/02/2017

29.04.2021 – 03.05.2021 

Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, Место каде земјата го допира рајот. 
Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот. 
Анталија претставува еден од 5-те најпосетени градови на светот со над 10 милиони туристи годишно. Посетете ја и откријте зошто...
 

SIDE ROYAL PARADISE 5* Side AI – Economy room

За резервации до 15.04

299 еур

Прво дете 2-11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

WATER SIDE RESORT&SPA 5* Side UAI – Std LV

За резервации до 15.04

329 еур

Две деца 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

SIDE ROYAL PALACE HOTEL&SPA 5* Side UAI- Std LV

За резервации до 15.04.

349 еур

Две деца 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

BELLA RESORT & SPA 5* Side UAI – Std LV

За резервации до 15.04.

349 еур

Две деца 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

SIDE ROYAL STYLE HOTEL 5* Side UAI- Std LV

За резервации до 15.04.

349 еур

Две деца 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

LUNA BLANCA RESORT&SPA 5* Side UAI - Std

За резервации до 15.04.

382 еур

Две деца 2-11.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

SIAM ELEGANCE HOTELS&SPA 5* Bogazkent UAI – Std

За резервации до 15.04.

382 еур

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

MELAS LARA 5* UAI Std room

За резервации до 15.04.

399 еур

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

MIRAMARE BEACH HOTEL 5*Side UAI Std LV

За резервации до 15.04.

399 еур

Две деца 2-13.99 год бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

GRANADA LUXURY BELEK 5* UAI Std LV

За резервации до 15.04.

495 еур

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

MIRACLE RESORT 5* Lara UAI Std LV

За резервации до 15.04.

495 еур

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

ROYAL SEGINUS 5* Lara UAI Superior LV

За резервации до 15.04.

499 еур

Прво дете 2-09.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

ASKA LARA RESORT&SPA 5* Lara Std LV

За резервации до 15.04.

525 еур

Прво дете 2-11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

BAIA LARA HOTEL 5* Lara UAI Std LV

За резервации до 15.04.

539 еур

Прво дете 2-12.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

TITANIC MARDAN PALACE 5* Lara UAI Premium room

За резервации до 15.04.

809 еур

Прво дете 2-11.99 год и Второ дете до 06.99 бесплатно во хотел, плаќаат по 225 еур

THE LAND OF LEGENDS THEME PARK&HOTEL 5*Belek AI Deluxe room За резервации до 15.04.

819 еур

Прво дете 2-11.99 год бесплатно во хотел, плаќа 225 еур

ЛЕТ СО ТУРКИШ: 29.04.ТК1004 Од Скопје 08:45 – Во Истанбул 11:20, ТК2416 Од Истанбул 13405, Во Анталија 14:55

                             03.05.ТК2417 Од Анталија 15:45 – Во Истанбул17:10, ТК1005 Од Истанбул 19:25, Во Скопје 19:50

Во цената се вклучени следниве услуги:
•Повратен Авио билет: Скопје-Истанбул-Анталија со Turkish Airlines
•Вклучени аеродромски такси
•Организиран трансфер: аеродром-хотел-аеродром
•4 ноќевања во одбраниот хотел на база: Се вклучено или  Ултра Се вклучено
•Организација на патувањето
 
Во цената не се вклучени следниве услуги:
•Факултативни излети
•Патничко и здравствено осигурување
 
Напомена:
•Плаќањето е задолжително во денари. За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето.
•Краен рок за пријавување 10.04.2021, за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
•За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
•За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници
 
*Организатор на патувањето: Партнр агенција на Т.А САМА Холидеј

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top