БАНСКО – БУГАРИЈА -Aparthotel “Four Leaf Clover”
ПРОГРАМА 


Хотел „Four Leaf Clover“ Apartments е сместен на тивка локација во Банско, на 900 метри од гондолата. Апартманите се со прекрасен поглед на Пирин, Рила и Родопите. Апартманите се пространи и имаат целосно опремена кујна, кабелска телевизија, приватна бања со туш. Хотелот располага со сауна, парна бања и топла внатрешен базен достапен за сите гости. Бесплатен паркинг. Бесплатен интернет.

Термини: 23.11 и 30.11 Цена 65 евра

HOTEL ORBILUX Период 21.12-23.12.2018 Цена 69 евра

3 дена/2 ноќевања со 2 полупансиони и превоз

ЦЕНА: ОД 65 ЕВРА

Поаѓање

05.45 часот тргнување од Велес (бензиска пумпа Мак Оил, кај кружниот тек)

06.30 часот тргнување од Скопје (паркингот на хотел Вип, спроти Скопски саем)
07.00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара)
Организиран трансфер од Битола (тргнување во 03.30 часот од пред паркинг Спортска сала) и Прилеп (бензиска Лукоил).

Дневно возење со кратки попатни паузи за одмор и царинска формалност. Пристигнување во пладневните часови. Сместување во хотел.

Цената е дадена по лице во евра за 2 ноќевања и вклучува:
Превоз со високотуристички автобус
2 Ноќевања на база HB (појадок и вечера)
Користење на СПА Центар (внатрешен топол базен, сауна, парна бања)
Паркинг
интернет

Цената не вклучува:
– Туристичка такса 1 € по лице
– Патничко осигурување

Доплати:
За дете 0-4.99 год. се доплаќа 1500 ден.
За дете од 5-10.99 год. се доплаќа 2600 ден.
За дете над 11 години плаќа редовна цена
*За сопствен превоз цената се намалува за 10 евра.

НАЧИНИ И УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:

-Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот

-Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот

-Цените дадени во евра се плаќаат исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

-За реализација на аранжманот се потребни минимум 40 патници

-За ова патување важноста на пасошот мора да биде минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

-Во случај на недоволен број на пријавени патници, организаторот го задржува правото да го откаже во целост патувањето 5 дена пред датумот на започнување на истиот

За оваа програма важат општите услови за патување

Прочитано 232 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top