fbpx

ДУБАИ, Авион

  • Понудата е објавена на 31/03/2021
Дубаи - Велигден и 1ви Мај 2021
Индивидуална Програма – лет од Скопје
7 дена / 5 ноќевања
Дубаи е најголем град во Обединети Арапски Емирати (ОАЕ). Градот има 2.5 милиони жители и се наоѓа на брегот на Персискиот залив. Големината е синоним за Дубаи, бидејќи продолжува да ги гради првите најголеми конструкции во светот. Динамиката на Дубаи се менува со постојана желба да изгради нешто подобро и поголемо од претходното.  Во последните неколку години туризмот во Дубаи сѐ повеќе расте. Во изградба  се сѐ поголеми облакодери, хотели и шопинг центри...Најпознат облакодер, а воедно и највисок објект изграден од човекот во Дубаи е Бурџ Халифа (Burj Кhalifa). Препознатливите вештачки острови во форма на палма а воедно се едни од најамбициозните случувања на недвижностите на Земјата, познат како осмото чудо на светот - Palm Island Dubai. Dubai Frame, Dubai Museum, Dubai Mall (Dubai Fountain, Dubai Aquarium),  Ski Dubai – Ски центарот Дубаи, долг е списокот на објекти кои може да се видат само во Дубаи.
 
Програма на патувањето:
1 ден 30.04.2021 (петок) – СКОПЈЕ – ДУБАИ
Пријавување на аеродромот во Скопје 3 часа пред предвидениот лет кон Истанбул во 11:40 часот . Се лета преку Истанбул , со пауза на аеродромот во Истанбул.
2 ден 01.05.2021 (сабота) – ИСТАНБУЛ – ДУБАИ
Пристигнување во Дубаи во 03:55 часот.  По завршување на царински и пасошки формалности, следува организан трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотелот е во 15:00 часот локално време. Ноќевање.
3 – 5  ден (02.05-05.05.2021) ДУБАИ
Појадок во хотел. Ден за слободни активности или факултативни излети претходно договорени и резервирани во агенцијата.  
6 ден (06.05.2021) ДУБАИ-ИСТАНБУЛ-СКОПЈЕ
Летот кон Истанбул е во 05:10 часот, а слетувањето во Скопје е во 10:55 часот.
 
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ : 469 Евра ( 29.078 мкд.) 
 
- Сместување во хотел Excelsior Hotel Downtown 4*, Hampton By Hilton Dubai Airport 3*, Reflections hotel 3*или сличен на наведените 
 Пакетната цена вклучува:
·Авионски билет Скопје – Дубаи - Скопје;
·Чекиран багаж до 20  кг.;
·Трансфер аеродром-хотел-аеродром
·5 ноќевања во избраниот хотел со појадок;
·Аеродромски Такси
Пакетната цена не вклучува:
·ВИЗА за влез во Дубаи;
·Дополнителни (Факултативни) екскурзии;
·Лични трошоци;
·Негативен PCR тест за Ковид 19 (72  часа пред лет);
·Патничко осигурување (Ве молиме проверете дали осигурувањето кое го имате или ќе го купите покрива ризици од COVID-19)
·Надоместок „Туристички Дирхам“ во Дубаи - се плаќа задолжително и лично од туристот при сместување во хотелот и се наплаќа по соба за една ноќ на:
 Хотел со 3 * - 10 дирхами (околу 2,5 евра)
Хотел со 4 * - 15 дирхами (околу 4 евра)
Хотел 5 * - 20 дирхами (околу 5 евра)
 ·Доплата за еднокреветна соба.
 
Услови за резервација:
· Меѓународен пасош валиден 6 месеца после последниот датум на патувањето.
· Уплата на депозит (аванс) од 300 еур по лице
· Доплаќање до 20 дена пред заминување
· Рок за пријавување - до 3 дена пред поаѓање.
Патниците имаат право да го откажат договорот за патување во секое време пред започнување на користењето на туристичкиот пакет, со плаќање на следните пенали:
Во случај на откажување на патувањето, компанијата го враќа уплатениот износ со следниве одбивања:
·  до 30 дена пред датумот на поаѓање: се задржува сумата за авио билетот или се менува за друга дата
·  од 29 дена до 11 дена до датумот на патување: депозитот
·  за помалку од 10 дена од датумот на патување: 100% пенали од износот на целиот договор
·  Промена на име до 10 дена пред патувањето без казна, со доплата на трошоци за издавање на нов авио билет.
 
ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ :
· Разглед на Дубаи (Dubai City Tour) - Цена по лице 35 еур. Во цената е вклучено:
Палатата на шеикот (време за сликање), Белата Џамија, возење со абра преку реката (водено такси), разглед на Gold souk & Spice souk, разглед на Jumeirah beach, разглед на Palm Jumeirah, Atlantis the palm време За сликање, посета на Burj al Arab и Dubai mall ·останување по желба на групата.
Попладневно Пустинско Сафари - Цена по лице 40 еур. Во цената е вклучено:
4x4 dune bashing 25 - 30 мин, фотографија на зајдисонце, јавање на камила, пиење на арапско кафе, пушење шиша, разглед на традиционални костими, неограничено конзумирање на безалкохолни пијалоци како што се чај, кафе, вода, фарбање со кана, Belly dance, шоу со оган, Tanura show и вечера со скара и шведска маса со достапност на овошје и зеленчук.
·BURJ KHALIFA 124 & 125 Спрат:
Цена  по лице од 10:00 - 15:00 ч  и од 19:30 - 21:00 = 40 еур
Цена по лице од 15:30 - 19:00 = 55 еур.
·BURJ KHALIFA 148 Спрат:
Цена по лице 95 еур.
·BURJ KHALIFA AQUARIUM: Цена по лице 20еур.
Посета на Atlantis од 06:00 дo 18:00
Водена авантура во воден парк, цена по лице 65 еур
Воден парк + изгубено поглавје, цена по лице 68 еур
Сликање со делфин, цена по лице 160еур.
·Крстарење по Марина Дубаи - цена по лице 45 еур. Во цената е вклучено:
2 часа крстарење од 20:30 - 22:30, вечера на шведска маса, пијалок за добредојде, неограничена конзумација на безалкохолни пијалоци, Tanoura танц.
·Посета на Combo Miracle Garden & Global Village - Цена по лице 50еур.
Започнување на факултативата 13:30 - 14:00, завршување во 20:00 - 20:30
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ :
Наведената цена е моментална и подлежи на промена, во зависност од слободните места на авиокомпанијата  и во хотелите;
Рок на за поднесување на визи е најмалку 7 дена пред терминот на патување;
Цените се по лице и важат кога патуваат минимум две лица. Плаќање исклучиво во денари 1 eur=62 ден.
За виза потребен е скениран пасош и фотографија во боја 
Дополнителни информации:
- За добивање на виза за ОАЕ потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот на кои се наоѓаат податоците на патникот како и слика со димензија за пасош. Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност имиграционото одделение да побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.
 
Цените на факултативите се дадени за група од минимум 14 лица.
 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top