Во календарот на културни настани во југоисточна Европа, централно место во периодот на месец октомври веќе со децении има Меѓународниот Белградски саем на книга. Оваа регионална манифестација е посветена на книгите и се занимава со промоција на писатели, образование, културна размена со странски земји и движења поврзани со актуелни книжевни и друштвени прашања...

Хала 1, 1a, 2a, 2b, 2c i 4
21 – 28. октомври 2018

Поаѓање:
02:30 ч. Состанок на групата на паркингот спроти хотелот "Holiday Inn" во Скопје.
03:00 ч. Поаѓање за Србија и Белград. Влез преку граничниот премин Табановце.
Во утринските часови пристигнување во Белград и паркирање на автобусот пред Белградски саем. Слободен ден за посета на Саем на книгата или прошетка низ градот...

Враќање:
17:00 ч. Состанок на групата кај Белградски саем и поаѓање кон Македонија. Попатна посета на шопинг центарот "ИKEA". Пристигнување во Скопје, во вечерните часови.


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 1.500.00 ден.термин: 23. октомври

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Автобуски превоз на дадената релација
- Придружник на патувањето

НАПОМЕНА:
- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 50 патници.
- Во цената не е вклучена влезница (250 rsd. ≈ 130 mkd.)
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

Прочитано 277 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top