APART HOTEL REGNUM - БАНСКО

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско.

Опис на соби:

Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).

Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон;
Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.
Услуга:

Бесплатно во СПА центарот:

• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања.

Regnum 5* 14.05–30.06; 02.09–30.11 01.07-03.08; 12.08-01.09 04.08-11.08
  Reg.bed extra beds BB HB BB HB BB HB
Junior Suite (Double Room)(2pax) 2 0 61.60€ 74.80€ 67.10€ 80.30€ 72.60€ 85.80€
Executive Suite (1-Bedroom App)(2pax) 2 2 73.70€ 86.90€ 79.20€ 92.40€ 84.70€ 97.90€
Executive Suite Mountain View (1-Bedroom App)(2pax) 2 2 79.20€ 92.40€ 84.70€ 97.90€ 97.90€ 103.40€
Executive Deluxe Suite (1-Bedroom App)(2pax) 2 2 84.70€ 96.80€ 89.10€ 102.30€ 94.60€ 107.80€
Executive Deluxe Mountain View Suite (1-Bedroom App)(2pax) 2 2 90.20€ 102.30€ 94.60€ 107.80€ 100.10€ 113.30€
Grand Suite (2-Bedroom App)(4pax) 4 2 130.90€ 157.30€ 141.90€ 168.30€ 163.90€ 190.30€
Grand Suite with Mountain View (2-Bedroom App)(4pax) 4 2 136.40€ 162.80€ 147.40€ 173.80€ 169.40€ 195.80€
Child from 0 to 7.99 y.o. incl on extra bed
Child from 8 to 12.99 y.o. incl on extra bed 20.90€ 23.10€ 23.10€ 25.30€ 25.30€ 27.50€
Adult on extra bed 30.80€ 31.90€ 31.90€ 34.10€ 34.10€ 36.30€

 

Единечно сместување - 75% од цената на собата
Едно или две деца сместени со 1 возрасни = цена на единечно сместување
Попусти:
За 3 ноќевања, добивате 5% попуст на ББ и HB основа;
За 4 ноќевања, добивате 7% попуст на BB и HB основа;
За 5 ноќевања, добивате попуст од 10% за сместување на BB и HB;
7 = 6, 14 = 12 за база на ББ и HB;

Цена на вечер на BB или HB за редовни кревети вклучува:
Wi-Fi низ хотелот и во собата;
Употреба на детско игралиште;
Употреба на SPA центар Регнум - затворен базен со детски дел, џакузи, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, релакс зона, фитнес центар;
Употреба на Regnum Aqua Park (од 01 Јуни до 31 Август или според климатски услови) - отворен базен со половина олимписка големина, отворен детски базен, фудбал, кошарка;
Употреба на Regnum бања Термо и центар за рекреација - отворен базен со детска област со минерална вода, отворена топла када со минерална вода;
Превоз до / од "Центар за рехабилитација и рекреација на регнум бања" (закажано);
Анимација за деца во Regnum Aqua Park;
10% попуст на СПА процедури;
Надворешен 24-часовен паркинг (слободни места);
Појадок и вечера во ресторанот Регнум се наоѓаат на шведска маса или мени со 3 серии, во зависност од искористеноста на хотелот.
50% депозит е потребно за да се направи резервација;
Откажувања и откажувања на резервации без казна - до 14 дена пред датумот на пристигнување;
Oткажувања и промени по овој период - казна од 25% од платениот износ;
Плаќање на остатокот од износот на резервација пред пријавувањето;
Во случај на непристигнување - уплатениот депозит не се враќа;
Ако престојот е намален - се плаќа 50% од преостанатиот престој;
Резервaции кои не се потврдени и не се платени според условите на оваа понуда ќе бидат неважечки.
ЗАДОЛЖИТЕЛНО!
Во цената не е вклучено туристичка такса 1 € по лице на ноќ!

  

Прочитано 502 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top