fbpx

Малдиви - Велигден (чартер од Софија)

  • Понудата е објавена на 02/11/2017
04-08.05.2021 
(10 дена/7 ноќевања)
 
ПРОГРАМА:
1 ден (29.04.2021) СОФИЈА – МАЛДИВИ
Полетување од Софија кон Мале (Малдиви) во 22:00 часот, со едне технички стоп за полнење на гориво во Шаржа (летот од Софија до Шаржа е со времетраење од 5 часа, додека од Шаржа до Мале 4 часа).
2 ден (30.04.2021) МАЛЕ, МАЛДИВИ
Пристигнување во Мале во 10:00 часот локално време. Средба со претставник од агенцијата, при што со организиран транфер (брод, хидро авион или внатрешен лет) се упатувате кон хотелот според избор од понудата. Ноќевање.
3-8 ден (01.05-06.05.2021) МАЛДИВИ
Уживајте во тропскиот рај наречен Малдиви! Сонце, бел песок, тиркизни води на Индискиот Океан со подводни градини на корали. Малдиви е егзотика, романтика, релаксација и спокој. Овде се во Вашиот филм каде Вие ги играте главните улоги! Шетајте низ островот каде сте лоцирани и ќе добиете чуство како да сте сами. Нурнете во нереално сините води на океонот, кој е дом на над 700 видови на риби и ослободете се од стресот на овој залив од соништата. Ноќевање.
9 ден (07.05.2021) МАЛЕ – СОФИЈА
Појадок и одјавување во хотелот. До времето предвидено за трансфер до аеродромот во Мале, опуштете со во дивиот шарм на островот и впијте ги последните мигови на можеби Вашето најубаво патување до сега! Летот кон Софија е предвиден во 23:00 часот.
10 ден (08.05.2021) СОФИЈА
Пристигнување на аеродромот во Софија во 07:00 часот. Организиран трансфер до лабараторија за тест (доколку има потреба од тоа).
 
 

Хотел / Тип на услуга

Пансион

по човек

2ца со  доп.легло

2ца + дете (2-11,99 г)

 трансфер

евро

евро

евро

Kaani Palm Beach 4* - 5 н. + 2 н. на Fihalhohi Resort 4*, Deluxe + STD

HB

 1399

 4197

на барање

     брод

Embudu Village Maldives 3*, Superior Bungalow

FB

1445

4387

3930

 брод

AI

1695

5137

4430

Sun Island Resort 4*, Sun Villa

FB

1549

4549

4139

внатрешен лет + брод

AI

1582

4648

4205

внатрешен лет + брод

Paradise Island Resort & Spa 4*+, Superior Beach Bungalow

FB

1580

4594

4202

брод

AI

1846

5392

4734

брод

Fihalhohi Island Resort 4*, Comfort room

FB

1699

2880

2880

брод

AI

2019

2880

2880

брод

Innahura Maldives 4*, Sunrise Beach Bungalow

FB

1826

5419

5044

хидроавион

AI Easy

2045

6075

5591

Summer Island Maldives 4*, Superior Vista

FB

1826

5949

5563

брод

AI Easy

2210

6967

6456

Reethi Faru 4* Garden Villa

AI

1940

5797

5018

брод

Adaaran Club Rannalhi 4*, Standard room

AI

1722

5012

4539

брод

Adaaran Select Meedhupparu 4+*, Beach Villa

AI Premium

1942

5461

4964

хидроавио

Mercure Maldives Kooddoo Resort 4*, Beach Villa

HB

1833

5622

5291

внатрешен лет + брод

AI

2045

6260

5823

Meeru Island Resort 4*, Garden Room

FB

1762

5567

4599

брод

AI Plus

2087

6623

5455

Ellaidhoo Maldives by Cinnamon 4*, Standard Garden View

HB

1762

5344

5008

брод

FB

1879

5719

5324

AI

1997

6094

5633

Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*, Deluxe Room

HB

1850

5429

4704

брод

FB

2037

5991

5079

AI

2350

6929

5704

Kurumba Maldives 5*, Superior Room

HB

2007

5869

5262

брод

FB+

2196

6438

5722

Dine Ar. AI

2596

7637

6681

LUX* South Ari Atoll 5*, Water Villa

HB

2316

8086

6070

хидроавион

FB

2535

8742

6620

AI

2847

9680

7401

Kandima Maldives 5*, Sky Studio

FB +

2420

7154

6470

внатрешен лет + брод

Dine Ar. AI

2638

7810

6790

AI Platinium

3107

9216

7958

Pullman Maldives Maamutaa 5*, Beach Villa

Luxury AI

2696

8179

7621

внатрешен лет + брод

SAii Lagoon Maldives 5*, Sky Room

FB

1893

6358

4844

брод

AI

2299

7421

5655

Hard Rock 5*, Silver Sky Studio

FB

1984

5748

4964

брод

AI

2371

6908

5738

Robinson Club Noonu 5*, DBL Sew View with Balcony

AI

2112

6931

5864

внатрешен лет + брод

RIU Palace Maldives 5*, Junior Suite Ocean View

AI

2219

6715

6327

внатрешен лет + брод

Velassaru Maldives 5*, Deluxe Bungalow

HB

2372

6788

6372

брод

FB

2771

7988

7371

V. Induglence

3215

9318

8477

Sun Siyam Iru Veli 5*, Beach Suite with pool

AI Signature

2609

8079

7012

хидроавион

The Residence Maldives Dhigurah 5*, Superior Beach Pool Villa

AI

2720

8084

6658

внатрешен лет + брод

AI Premium

3070

9133

7533

Anantara Veli Maldives Resort 5*, Over Water Villa

HB

2856

N/A

N/A

брод

FB

3168

N/A

N/A

Dhigali Maldives 5*, Beach Bungalow

AI Platinium

2869

9604

7260

внатрешен лет + брод

Lily Beach Resort & Spa 5*, Beach Villa

AI Platinium

3101

9152

7262

внатрешен лет + брод

Finolhu 5*, Lagoon Villa

HB

3127

9004

7552

внатрешен лет + брод

AI

3476

10054

8251

AI Premium

3652

10578

8601

Constance Moofushi 5*, Water Villa

AI

3106

8559

7479

хидроавион

Constance Halaveli Maldives 5*, Water Villa

HB

3329

9263

7903

хидроавион

AI

3924

11048

9093

Emerald Maldives Resort & Spa 5*, Beach Villa

Deluxe AI

3233

9983

7751

внатрешен лет + брод

Vakkaru Maldives 5*, Over Water Villa

FB

4303

17122

10540

внатрешен лет + брод

One & Only Reethi Rah 5*, Beach Villa

BB

5335

14795

13253

луксузен брод

Soneva Jani 5*, 1 Bedroom Water Retreat

HB

12891

48318

27593

внатрешен лет + брод

 
HB – полу пансион (без пијалоци)
FB – полн пансион (без пијалоци)
AI – се вклучено (со пијалоци)
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО :
Авионски билет на релација Софија-Мале-Софија со авиокомпанијата Bulgarian Air, со вклучени 23кг. чекиран и 8кг. рачен багаж;
Аеродромски такси;
7 ноќевања во хотел според избор од понудата;
Трансфери на релација аеродром-хотел-аеродром со брод, хидроавион или внатрешен лет;
Претсавник на агенцијата на Малдиви  (англиски јазик);
Претставник од агенцијата за време на патувањето до Мале;
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО :
Индивидуални трошоци;
Храна и пијалоци кои не се споменати во програмата;
Патничко осигурување од локална осигурителна компанија;
PCR тест за COVID-19.
 
 ОПШТИ НАПОМЕНИ
Понудата е валидна при минимум од 140 патници;
Рок за известување за недоволен минимум и отказ на патувањето – 30 дена пред датумот предвиден за реализација;
При патување на Малдиви, не е потребна имунизација;
Наведените цени се изразени во евра по лице, во денарска противредност од 1 евро = 62 мкд;
Резервација се процесира со депозит од 250 евра;
Доплата на целиот аранжман до 30 дена пред датумот предвиден за реализација.
Детали од летот
 
FB 29.04.2021 SOFIA 23:00 – MALE 10:40 на 30.04.2021
FB 07.05.2021 MALE 23:00 – SOFIA 07:00 на 08.05.2021
 
Рокови за отказ од страна на корисникот на услугата
До 30 дена пред датумот на реализација – без пенали
Од 29 дена до датумот на реализација – 100% од вредноста на аранжманот.
Патниците имаат право да го раскинат договорот еднострано во кое било време пред почетокот на туристичкиот пакет, по плаќањето на соодветните износи во согласност со условите за откажувања и казни.
Во случај КОРИСНИКОТ доброволно да го прекине своето патување за време на неговото траење, сите дополнителни трошоци, вклучително и превозот, се на негова сметка.
КОРИСНИКОТ има право да го пренесе своето право на патување на трето лице навреме според спецификите на дестинацијата, издавајќи авио билети на меѓународни летови и не подоцна од еден месец пред датумот на поаѓање, преземајќи обврска да му плати на ТУР ОПЕРАТОРОТ само на достасани износи, поврзани со можно повторно издавање на билети.
Патување за лица со намалена подвижност: Патувањето е погодно за лица со намалена подвижност.

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top