fbpx

Новиот хотел Cavo Olimpo Resort & Spa е единствено место за ексклузивен и луксузен одмор. Хотелскиот комплекс се простира на површина од 15 хектари, изграден на гребенот над Thermaikos заливот, во должина на обалата на Олимписката ривиера. Нуди удобни соби и апартмани, конференциска сала, ресторан, таверна, бар, СПА центар, затворен базен, модерен фитнес центар, отворен базен, како и услуги за деца. Има одлична локација, модерна архитектура, комбинација на удобност и луксуз, пријатен персонал и беспрекорна услуга.

За резерации до 15.03.2017 

Минимум престој (во ноќи)   2 3 4 5 1
Тип на соба            
Classic Room for Sgl - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
1Ad BB 69.3 86.9 121 141.9 59.4
Classic Room - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 69.3 86.9 121 141.9 59.4
2Ad+1ch(0-1) BB 69.3 86.9 121 141.9 59.4
Double Superior - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 82.5 100.1 148.5 169.4 72.6
2Ad+1ch(0-1) BB 82.5 100.1 148.5 169.4 72.6
Junior Suite - Private Pool Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 155.1 174.9 196.9 216.7 134.2
2Ad+1ch(0-1) BB 155.1 174.9 196.9 216.7 134.2
Suite Executive - Private Pool Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 196.9 216.7 237.6 257.4 174.9
2Ad+1ch(0-1) BB 196.9 216.7 237.6 257.4 174.9
Classic Room for Sgl - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
1Ad BB 77 93.5 134.2 155.1 66
Classic Room - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 77 93.5 134.2 155.1 66
2Ad+1ch(0-1) BB 77 93.5 134.2 155.1 66
Double Superior - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 90.2 106.7 161.7 182.6 79.2
2Ad+1ch(0-1) BB 90.2 106.7 161.7 182.6 79.2
Junior Suite - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 96.8 114.4 176 196.9 86.9
2Ad+1ch(0-1) BB 96.8 114.4 176 196.9 86.9
Suite Executive - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad BB 174.9 196.9 216.7 237.6 155.1
2Ad+1ch(0-1) BB 174.9 196.9 216.7 237.6 155.1
Classic Room for Sgl - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
1Ad HB 90.2 106.7 141.9 161.7 79.2
Classic Room - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 110 127.6 162.8 182.6 100.1
2Ad+1ch(0-1) HB 110 127.6 162.8 182.6 100.1
Double Superior - Olympus View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 124.3 141.9 190.3 210.1 114.4
2Ad+1ch(0-1) HB 124.3 141.9 190.3 210.1 114.4
Junior Suite - Private Pool Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 196.9 216.7 237.6 257.4 174.9
2Ad+1ch(0-1) HB 196.9 216.7 237.6 257.4 174.9
Suite Executive - Private Pool Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 237.6 257.4 278.3 299.2 216.7
2Ad+1ch(0-1) HB 237.6 257.4 278.3 299.2 216.7
Classic Room for Sgl - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
1Ad HB 96.8 114.4 155.1 176 85.8
Classic Room - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 117.7 135.3 174.9 196.9 106.7
2Ad+1ch(0-1) HB 117.7 135.3 174.9 196.9 106.7
Double Superior - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 130.9 147.4 202.4 224.4 119.9
2Ad+1ch(0-1) HB 130.9 147.4 202.4 224.4 119.9
Junior Suite - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 137.5 155.1 217.8 237.6 127.6
2Ad+1ch(0-1) HB 137.5 155.1 217.8 237.6 127.6
Suite Executive - Sea View Услуга 01.04.17-13.04.17 18.04.17-30.04.17 01.05.17-31.05.17 01.06.17-30.06.17 28.08.17-30.09.17 01.07.17-27.08.17 01.10.17-31.10.17
2Ad HB 216.7 237.6 257.4 278.3 196.9
2Ad+1ch(0-1) HB 216.7 237.6 257.4 278.3 196.9

 

Локација

Во областа Литохоро, 10 км од Литохоро, 20 км од градот Катерини, 120 км од аеродромот Македонија и 110 км од Солун. На прва линија од плажа.

Услуга

Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST),Полупансион – појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на собите

Вкупно 49 соби: Сlassic Rooms Olympus View/Sea View (~28-32 m2), Family Rooms Intercon OV/SV (~55 m2), Junior Suites Private Pool/SV (~35 m2), Suites Executive Private Pool /SV (~60 m2).

Во собите: клима (ладење/греење), туш со хидромасажер, фен, минибар (со доплата на лице место), телефон, SAT TV, Wi-Fi интернет, сеф, балкон. Поглед на Олимп или на море.

Family Rooms Intercon OV/SV - 2 Classic соби поврзани со врата, 2 телевизори, 2 клими, 2 купатила.

Junior Suite Модерна спална и дневна соба, брачен кревет или 2 одвоени, софа. Купатило – џакузи. Wi-Fi интернет. Некои од собите имаат и приватен базен.

Suite Executive SV Двоспален suite. Одвоена дневна соба, спална соба со брачен кревет, бањарки, 2 телефонски линии,Wi-Fi интернет. Еден suite е со отворено џакузи на терасата..

Suite Executive Private Pool Двособен suite на приземје. Одвоена дневна соба, спална соба со брачен кревет, гардаробер, купатило – џакузи, туш кабина, бањарки, 2 телефонски линии, Wi-Fi интернет, приватен базен.

Прочитано 1369 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 14.00

Top