fbpx

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
· Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити
· SPA & Wellnes: сауна, фитнес центар, солариум, масажа, турска бања, надворешен и внатрешен базен,
· Опременост на собите: централна клима, WIFI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

 

 

Услуга: ноќевање со појадок и вечера (HB) петок, сабота (освен национални празници) недела-четврток(освен национални празници)
Цена по лице во Double Lux 46€ 38€
Цена за еднокреветна соба - лукс 61€ 58€
Цена за наем на апартман Lux    
/максимум 3 лица 138€ 138€
Пакетна цена по лице за    
7 ноќевања со појадок и вечера 266€  


 

ПОПУСТИ :
1. Дете до 4 години
Бесплатно сместување на база ВВ
2. Дете од 4 до 12 години на допол.легло
Бесплатно сместување на база ВВ
3.Дете од 4 до 12 години на редовно легло
50% попуст од цената на редовното легло
4.Возрасен,сместен во соба или апартман на дополнително легло
50 % попуст од цената на редовното легло
5.Доплата за вечера на дете од 4 до 12 год.на дополнително легло
13 € на ден

ВКЛУЧЕНО Е
Ноќевање, појадок, вечера (од 01.05 вечерата ќе биде на сет-мени)
Безжичен интернет, паркинг, бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно.
Парк-градина со голем базен, детски базен и детско катче.
Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна, парни бањи – калдариум и лакониум, ледена фонтана, и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО

 

Прочитано 1970 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top