fbpx

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

09 март (сабота) СКОПЈЕ - СОФИЈА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во Скоје, во 05:30 часот. Поаѓање за Софија во 06:00 часот. Влез во Бугарија преку граничниот премин Деве Баир. По пристигнувањето, панорамски разглед на градот: градскиот плоштад, шопинг центарот Цум, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесете позлатени куполи, Дворецот на културата... Сместување во хотел. Вечерта можност за факултативна свечена вечера во ресторант. Ноќевање.

10 март (недела) СОФИЈА
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и прошетки, или можност за организирана посета на некој од познатите шопинг центри:“The Mall”, “Serdika”, “Ikea”... Во попладневнитечасови заминување за Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови


Цена на аранжманот: 65 Є (4.030,00 мкд) хотел *****


Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со автобус на наведената релација
- Сместување во Софија, во хотел Holiday Inn 5*, на база 1 ноќевање со појадок
- Организиран разглед на градот со локален водич
- Слободен влез во ESPIRIT Fitness & SPA центарот: 19м внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар.
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Патничко здравствено осигурување
- Други неспоменати посети и услуги

Напомени:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Прочитано 197 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top