fbpx
Програма:
 
1 ден 06.03.2019 СКОПЈЕ – ТРСТ
 Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.
 
2 ден 07.03.2019 ТРСТ – ПАЛМА НОВА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
 Пристигнување во Трст во утринските часови. По разгледот на градот упатување кон еден од најголемите шопинг центри во Италија – Palmanova Outlet Village. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните часови. Сместување во хотел. Ноќевање.
 
3 ден 08.03.2019  ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕНЕЦИЈА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
 Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕНЕЦИЈА со брод од Пунта Сабионе. Панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно): Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде … Враќање во Лидо ди Јесоло. Вечерта можност за посета на национален ресторан со забава и жива музика. Ноќевање.
 
4 ден 09.09.2019 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕРОНА – СКОПЈЕ
 Појадок. После појадокот заминување за ВЕРОНА.Разглед на градот со посета на куќата и гробот на Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре… слободно време за прошетка низ Верона и можност да пробате оригинална италијанска пица. Поаѓање за Скопје во попладневните часови.
 
 5 ден 10.03.2019 СКОПЈЕ
 Пристигнување во Скопје во пладневните часови.
 
 
ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 31.01: 119€/7.380 ден.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 139€/8.620 ден.
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус
Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Лидо ди Јесоло
Организација, реализација и придружник на патувањето
Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Веле
* Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 ВЕНЕЦИЈА: брод + превоз + локален разглед: Лидо ди Јесоло – Венеција – Лидо ди Јесоло – 25€
Посета на национален ресторан – 25€ (вклучено мени – вечера)
Задолжителна посета и разглед на Верона со локален водич – 15€
Влезници за културно-историските знаменитости
Патничко осигурување –  5€
Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари
Прочитано 263 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top