fbpx

КОПАОНИК

  • Понудата е објавена на 30/10/2020
Термин: 31 декември 2020 | 4 дена / 2 полни пансиони + 1 полу пансион со 2 свечени вечери | Автобус
 
1ден/ 31.12 (четврток)  СКОПЈЕ - КОПАОНИК ***ДОЧЕК НА НОВАТА ГОДИНА 2021***
Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник, сместување во хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуални активности и припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19). Ноќевање.
 
2ден/ 01.01 (петок)  КОПАОНИК
Појадок. По појадокот за љубителите на зимскиот спорт како и сите оние кои сакаат да го посетат скијачкиот центар Копаоник, факултативна посета на скијачките центри-заминување кон Копаоник и запознавање со нивните убавини. Организиран превоз со шатл-бус до центарот на Копаоник.
Напомена: (Постои можност искачување до терените со гондола на оддалеченост од 300м до Hotel Aapart (Бела река која води до Мали Караман). Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек. Краток одмор. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 ). Ноќевање.
 
3ден/ 02.01 (сабота)  КОПАОНИК
Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за факултативна посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање. (Постои можност искачување до терените со гондола на оддалеченост од 300м до Hotel Aapart (Бела река која води до Мали Караман).
 
4ден/ 03.01 (недела)  КОПАОНИК - СКОПЈЕ
Појадок. По појадокот заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови.
 
Цена на аранжманот: 170€ / 10.540мкд
За уплата до 10.11.20: 155€ /   9.610мкд
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
- Сместување во www.kopapartmani.co.rs;
- Превоз со високотуристички автобус;
- 2 полни пансиони , 1 полупансион  и  2 свечени вечери 31.12 и 01.01 со музика;
- Пратител на време на патувањето;
- Oрганизација и водство на патувањето.
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15€ (услуга полупансион);
- Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21€ (услуга полн пансион);
- Деца од 5 до 9 години плаќаат 110€ ги користат сите услуги;
- Пијалоци за време на свечените вечери;
- Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци;
- Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2021 и 02.01.2021  со доплата од  3€;
- Патничко осигурување;
- Туристичка такса се плаќа на рецепција.
 
Напомена: 
- За сопствен превоз се одбива 10€ од цената;
- Флекси букинг - Доколку странките го откажат патувањето 7 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во Апарт хотел Копаоник согласно со слободните капацитети (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2021).    - Ве информираме за протоколите во случај да се затворат границите или има дополнителни рестрикции  уплатените средства ги враќаме во целост;
- Почитување на протоколите согласно со законот превоз на патници со вкупен капацитет до 75% ;
- Може да се патува и со лична карта; 
- Задолжително носење на маски во автобус и патничко осигурување;
- Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата;
- Цената на аранжманот е пресметана на минимум 35 лица (автобус)спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19;
- Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување. Или доколку се согласи групата се зголемува цената во зависност на број на патници колку се пријавени;
- 2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање;
- Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 3 месеци по враќање од патувањето или со лична карта)  уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот;
- Аконтацијата се уплака: 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено;
- Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е  износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени;
- Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот;
- Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор;
- Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус 25€ ова важи само кога е организирана група со автобус;
- Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена такса, копнен сообраќај, додатен багаж).Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција; 
- Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор;
- Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително. Се информираат патниците доколку носат ски опрема да пријават во агенција поради типoт на автобусот кои ќе ги вози;
- Поради густиот сообраќај или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
- Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото;
- Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет. *Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите  превозното срество со протоколи;
- Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич;
- Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата застој во сообраќај, локални штрајкови, снег на пат, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата;
- Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми и намали цените, плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 мкд

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top