Дочек на Нова Година 29.12.2017-02.01.2018 (4 ноќевања)
Тип на сместување Цена по лице - Полупансион
Single Standard room 769
Single Comfort room 907
Single Superior room 1052
Double Standard room 466
Double Comfort room 543
Double Superior room 616
Extra bed (доп. легло) 248
Тип на сместување Цена по лице - Полупансион
Apartment Classic (за 2 лица) 804
Apartment Mona (за 2 лица) 1179
Extra bed (доп. легло) 248

Општи услови
*Цените се изразени по лице и истите вклучуваат: појадок и вечера (шведска маса), свечена вечера на 31.10.2017 и 01.01.2018
*Свечената вечера се служи во ресторан Коледо и вклучува: еден аператив, вечера на шведска маса, музика. Местата во ресторанот се одредуваат при проследување на резервација.
*Туристичката такса изнесува 120 динари (1 евро) дневно и истата не вклучена во цената.
*Осигурувањето изнесува 20 динари дневно и истото не е вклучено во цената.
*За деца до 7 години не се наплатува туристичка такса и истите немаат право на посебно место (стол) на свечената вечера.
*За деца од 7-12 години се наплатува 50% и имаат право на посебно место (стол) на свечената вечера.
*Во цената е вклучено користење на базен и фитнес центар.
* Задолжителна уплата од 50% при проследување на резервација.
*Во случај на отказ на аранжманот или промена на период на патување, хотелот го задржува правото за наплата на пенали според дефинирана политика за отказ.
*Дозволено сместување на домашни миленици согласно правилата на хотелот.
*За резервација во првите 40 соби и уплата од 50% на аранжманот, следува 1 ноќевање гратис и аранжманот започнува од 28 декември 2017.

Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противредност по курс 1 евро = 62 мкд
При промена на курсот, хотелот ги задржува правата за промена на цените.

Прочитано 1097 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top