fbpx

ПРОГРАМА :

09.10.2020 (петок) СКОПЈЕ – БУДВА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 22:00ч. Поаѓање на автобусот за Будва во 22:30 часот. Се патува преку Косово и Албанија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

10.10.2020 (сабота) МАНАСТИР ОСТРОГ - БУДВА
Посета на манастирот Острог кој е едно од најпосетуваните светилишта во Црна Гора и на Балканот, кој датира од XVII век основан од Василиј Острошки.Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Разглед на градот: прошетка на стариот дел на градот во кои се наоѓаат најважните културно-историски споменици, цитадела, градските ѕидини, Музејот, Галеријата, спомен куќа на Стјепан Митров Љубиша, цркавата Св.Јован Крстител, цркавата Св.Иван цркавата Св. Сава, марината, полуосторвот Св. Стефан. Сместување во Вила Монте Рио. Слободно време за индивидуални активности и прошетки. Вечера. Ноќевање.

11.10.2020(недела) БУДВА - ДУБРОВНИК
Појадок. Можност за факултативен излет до Дубровник. Прошетка низ стариот дел на градот Дубровник: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, црквата Св.Влах, Дубровачката катедрала... Враќање во Будва во попладневните часови. Вечера. Ноќевање.

12.10.2020(понеделник) БУДВА – ТИВАТ - КОТОР
Појадок. Можност за факултативен излет до Тиват и Котор. Прошетка и раглед на градот: католичката црква Св.Антун Падовански (заштитник на градот), црквата Св.Сава, плоштадот Култура, Летниковецот Буча, луксузниот комплекс "Порто Монтенегро", Ботаничката градина и посета на прекрасниот стар град - Котор: катедралата св.Трифун, Столбот на срамот, цркавата Св.Лука, Поморскиот музеј, црквата Св.Никола.... Попладне, заминување за Македонија преку Албанија и Косово. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 89 € (противвредност: 5.520 мкд)
* Со вклучени 2 полупансиони

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
• Превоз со туристички автобус на наведената релација
• Сместување во Вила Монте Рио** (http://monterio.me/ ), 2 ноќевања на база полупансион
• Организирани разгледи според програмата
• Организација на аранжманот и придружник на патувањетo

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
• Факултативен целодневен излет до Дубровник 15€
• Факултативен излет до Тиват и Котор 10€
• Влезници за музеите и културно-историските споменици
• Патничко здраствено осигурување

НАПОМЕНИ:

- Цената е дадена по лице за пакет аранжман во двокреветна соба
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ 
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници

Прочитано 1159 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top