fbpx

Кападокија – 3 и 4 ноќи

 

 

КАПАДОКИЈА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ
Кападокија - Ако постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија. Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa....

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје преку Истанбул до Кајсери со (20 кг вклучен багаж);
 • Аеродромски такси;
 • Сместување во одбран хотел 3 или 4 ноќи;
 • Организиран превоз од аеродром - хотел – аеродром.

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Факултативни екскурзии;
 • Патничко и здравствено осигурување;
 • Екстра трошоци во хотел.

Цена од

279

17.240 мкд

СО ПОЈАДОК

 АВИОН

+

ТРАНСФЕР

3 или 4

ноќи

ХОТЕЛ

Кат/Усл

3 ноќи

4 ноќи

The Cappadocia Hotel

Boutique

Ноќевање со појадок

економи

279

305

Arbas Cave hotel

Boutique

Ноќевање/појадок Стандард

290

325

Sakli Konak Cappadocia

3 *

Ноќевање/појадок Стандард

295 €

330

Dreams Cave Hotel Boutique

Boutique

Ноќевање/појадок Стандард

309 €

350

Dedeli konak cave hotel

Boutique

Ноќевање/појадок Стандард

319

365

By Cappadocia hotel

5 *

Полупансион/Стандард

325

375

Maze of Cappadocia

Boutique

Ноќевање/појадок Стандард

339 €

389

ЛЕТОВИ

Поаѓање (SKP – KAJ)

Враќање (KAJ – SKP)

Период

Секој ден

Секој ден

16 сеп - 26 окт 2021

(Не важи за празници)

ЕКСКУРЗИИ

Екскурзија

Опис на екскурзија

Цена

Северна Кападокија

Турата започнува во 09.30 часот, враќање во 17 часот. Се посетуваат следниве локалитети: Devrent Valley, Monk’Valley, Avanos, Uchisar Castle, Esentepe Panoramic view, Goreme Open Air Museum

Турата вклучува: автобуски превоз, водич на англиски јазик, влезници. Факултативно-ручек.

Од 50

Црвена долина

Турата започнува во 09.30 часот, враќање во 17 часот. Се посетуваат следниве локалитети:

Red Valley, Cavusin village, Pigeon Valley, Kaymakli underground city. Турата вклучува: автобуски превоз, водич на англиски јазик, влезници. Факултативно-ручек

Од 50

Јужна Кападокија

Турата започнува во 09.30 часот,враќање во 17.30 часот. Се посетуваат следниве локалитети:

Kaymakli underground City, Ihlara Valley, Meleniz River, Belisirma village, Selime Monastery

Турата вклучува: автобуски превоз, водич на англиски јазик, влезници. Факултативно-ручек

Од 55

Летање со балон

Турата започнува минимум 45 минути пред изгрејсонце. Трае околу 2 часа. Се прелетуваат следниве области: Love Valley, Aydin Kiragi, Pigeon Valley, Cavusin. Турата вклучува: трансфер од и до хотел, организатор и водич, летање со балон

Од 120

Важна напомена:

 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со мин.6 месеца од денот на патувањето
 • За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.
 • Формулар за влез, регистрација на : https://register.health.gov.tr (72 часа пред влез во земјата) - задолжителен.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Цените не важат за време на празници
 • Факултативните ексурзии треба претходно да се резервираат и да се платат.
 • Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%, и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100 %.
 • За овој аранжман важат општите услови на патувањето.

Прочитано 278 пати

КОНТАКТ

 • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
 • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top