fbpx

 


Цена: 1000 денари (од Скопје, Битола и Прилеп), 700 денари (од Кавадарци)
Состанок на групата 30 минути пред тргнување.

03.00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара)

04.00 часот тргнување од Скопје (паркингот на хотел Вип, спроти Скопски саем)

04.45 тргнување од Велес (бензиска пумпа Мак Оил, каj мотел Македонија)

05.30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица)

06.30 часот граничен премин Богородица

*Организиран трансфер на патниците од Битола и Прилеп до Кавадарци.

04.00 часот тргнување од Битола (Спортска сала)
04.30 часот тргнување од Прилеп (бензинска Лукоил)
Влез во Грција преку граничниот премин „Богородица“. Патувањето ќе се одвива со попатни кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Солун во предпладневните часови. Можност за индивидуалнa прошеткa во центарот на градот: (препорачуваме – посета на Белата кула, кој е симбол на градот, прошетка на главниот плоштад „Аристотел“ и низ центарот на градот: улиците Игнатиа и Цимиски. Потоа, следи шопинг во еден од познатите трговски центри „Cosmos“ и „IKEA“.

Во 14:00ч локално време поаѓање од Солун кон Икеа.

Од 14:00ч -19:00ч локално време, слободно време за шопинг во Космос, Џамбо и Икеа.

Во 19:00ч локално време поаѓање кон Македонија. Попатна пауза за посета на Free Shop – 30 минути. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување

ОРГАНИЗАТОРОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ 5 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ

 
Прочитано 6754 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top