INTERHOTEL - Sandanski

  • Понудата е објавена на 22/11/2016

Интерхотел 4* – Сандански

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата 38 ° C.

Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

 ПРАЗНИЧНА ПОНУДА 8-МИ ДЕКЕМВРИ

Вид на сместување
(мин.2 ноќевања)
Недела – Четврток Петок - Сабота
Двокреветна соба – стандард (2+1) 60€ 76€
Еднокреветна соба – стандард 48€ 60€
Двокреветна соба – лукс (2+1) 69€ 86€
Еднокреветна соба – лукс 54€ 66€
Студио стандард (2+2) 100€ 124€
Апартман Лукс (2+2) 112€ 140€
Апартман Фемили (2+2) 152€ 192€
Дополнителни услови :
Дете од 0-03.99 год. Бесплатно
Дете од 04-11.99 год. на доп. легло 10€ 12€
Дете од 04-11.99 год. на ред. легло 20€ 25€
Дете од 04-11.99 год. на доп. легло во студио или апп / /
Дете од 12-15.99 год. на доп. легло 23€ 28€
Возрасен на доп. легло во студио или апп 23€ 28€

Цените се во евра за 2 лица за 1 ноќевање и вклучуваат :
-Појадок
-Користење на сауна, парна бања и фитнес центар
-Користење на затворен базен со минерална вода (33⁰ С) со полуолимписки размери
-Користење на отворен базен со минерална вода
-Користење на отворен термален базен со минерална вода (38⁰ С)
-Паркинг, интернет, сеф на рецепција
-Детски кат и професионален аниматор

Организиран превоз
Скопје – Сандански– Скопје
Поаѓање : 07.12.2018 | Враќање : 09.12.2018
Цена за повратен билет : 40€ по лице

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ЕСЕН / ЗИМА

Тип на соба
01.11.2018-31.01.2019
петок и сабота недела - четврток 7+ноќи
BB HB BB HB BB HB
DBL стандард 76 100 60 84 59 83
DBL лукс 86 110 69 92 66 90
SGL стандард* 60 72 48 60 46 58
SGL лукс* 62 78 54 64 50 62
STD стандард 124 148 100 122 96 120
APP лукс 140 164 112 136 108 132
APP фамилијарен 192 214 152 176 144 168
ДОПЛАТИ
редовно легло - дете 4-11,99г. 25 34 20 29 20 28
доп. легло - дете 4-11,99г.во соба 12 21 10 18 10 18
доп. легло - дете 4-11,99г.во std/app 0 8 0 8 0 8
доп. легло -12-15,99-во соба/std/app 28 40 28 40 22 33
доп. легло –возрасен-во std/app 28 40 28 40 22 33
дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и има можност само за сместување на едно дете 0-3,99 год. бесплатно


Легенда:
DBL - двокреветна соба, APP – апартман, STD – студио SGL – еднокреветна соба
BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион ( појадок+вечера)

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top