fbpx

ЗЛАТИБОР

  • Понудата е објавена на 25/03/2019
Златибор освен што е препознатлив по прекрасниот скијачки центар и живописната зимска идила нуди и прекрасна пролетна убавина и забава за вас и вашите најмили. Авантура паркот Дино парк изобилува со богати забавни активности игри за вашите деца.
 
Дино парк е тематски парк од забавно – едукативен карактер кој пружа единствена забава за сите возрасни, од 1 до 101 година. Далеку од градската врева и бука, на чист воздух, во преубавата борова шума секој на било која годишна возраст може да си најде свое катче за уживање. Од самиот влез на паркот уште од главната порта ќе стекнете впечаток дека влегувате во нова димензија. Овој авантура парк има одлични анимации за деца како што се:
- Детски Zip line
- Детско Дино село
- Baby zoo garden
- 6D Дино кино
 
Вила Бохемиа е сместена на 800м од центарот на Златибор. Сите апартмани се комплетно опремени иммат бесплатен интернат, LCD TV, добро опремена чајна кујна и бесплатен паркинг. Сите апартмани имаат фрижидер, плоча за готвење и споствен тоалет. Вилата е опкружена со зеленило и има прекрасен поглед. Златиборското езеро е одалечено на 1,5км од Вила Бохемиа.
 
Bohemia Apartments Family Paketi
 
Цените се израени во евра и се однесуваат за наем на апартман/студио по ноќевање во наведениот период со минимум престој од 2 ноќевања
 
Туристичка такса 1 еур по особа на ден за возрасен и 0,5 еур за деца од 7 – 15год. Деца до 7 год не плаќаат туристичка такса
 
Влезници во Авантура парк Дино:
Деца до 3 год заедно со двајца возрасни не плаќа
Деца од 3 – 15 год – 4 еур.
Возрасен – 7 еур
Пакет двајца возрасни и едно дете – 11 еур
Пакет двајца возрасни и две деца – 13 еур

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top