BOROVEC HILLS ***** BOROVETS

Eден од најсовремените алпинистички хотели во Бугарија ,лоциран меѓу боровите шуми на ски-центарот Боровец.Хотелот ќе ви понуди поинаков одмор и услуги во сите свои објекти лоцирани во повисокиот и помирен дел од одморалиштето.
Borovets Hills 5* се наоѓа на околу 100 метри од Јастребец 3 скијачката патека од каде скијачите имаат пристап до целата инфраструктура на одморалиштето.
Овој хотел располага со вкупно 65 пространи и модерно уредени соби: вклучувајќи 11 апартмани со камини, 6 студија и 48 двокреветни / еднокреветни соби со вкупен капацитет за 130 гости.Два елегантни ресторани со пријатна атмосфера , каде ќе вкусите деликатеси од бугарската и интернационална кујна. Боровец Хилс ресторанот се наоѓа на приземје, има капацитет од 130 седишта и нуди прва класа оброци во префинета атмосфера.Ресторанот Chanove се наоѓа во хотелскиот парк и има прекрасен поглед кон шумата (капацитет е 65 седишта). Нуди традиционални бугарски оброци, подготвени на скара.
Спа центарот нуди широка палета на третмани и терапии за поинакво луксузно спа искуство.Опремен со турски амам , шведска сауна, ароматерапија, третмани со ладна вода, хром терапија и многу др.

Хотел БОРОВЕЦ ХИЛС 5* - Боровец
Специјална понуда за период на престој од 07.12-10.12.2018

ПОЛУПАНСИОН 30€

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :
- Појадок и вечера
- Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
- Паркинг
- Интернет

ПАКЕТ АРАНЖМАН
2 ПОЛУПАНСИОНИ + превоз
Термин : 07.12-09.12.2018
Цена по лице 95€

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува :
-Превоз на релација Скопје – Боровец – Скопје
- 2 ноќевања на база појадок и вечера
-Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
- Интернет

Во цената не е вклучено патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top