MURITE CLUB HOTEL 4* - Bansko

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

ПОЛУПАНСИОН
мин. 2 ноќевања
АЗАЛИА ОРХИДЕА
Двокреветна соба 2+0 25€ 21€
Едноспален апартман 2+2 29€ 25€
Двоспален апартман 4+2 25€ 21€
Дете до 5.99 год. на доп.легло – бесплатно | Прво дете од 6-13.99 год. на доп.легло – бесплатно | Второ дете од 6-13.99 год. на доп.легло – 50% попуст | Возрасен на доп.легло – 30% попуст | За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци до 22 ч.) возрасен 8€, дете од 6 – 13.99 год. - 4€

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :
-Појадок и вечера / се вклучено
-Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
-Паркинг
-Интернет

ПАКЕТ АРАНЖМАН
2 ПП и превоз
Термин : 07.12-09.12.2018
АЗАЛИА 85€
ОРХИДЕА 80€

Цената е по лице за пакет аранжман и вклучува :
-Превоз на релација Скопје – Банско – Скопје
-2 ноќевања на база појадок и вечера
-Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
-Интернет

Во цената не е вклучено патничко осигурување и туристичка такса 1€ по лице на ден.

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top