GRAND HOTEL BANSKO 4* - 8-ми ДЕКЕМВРИ

Од 29 € ALL INCLUSIVE

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.
Хотелот е реновиран во 2014 година.
Капацитет: • 6 згради (имаат топла врска) • 5 лифта• 65 double rooms (максимум 2 лица, 28-30 m²) • 43 double luxury rooms (максимум 2+1/3 лица, 35-40 m²) • 19 studios (максимум 2+1 лица, 35-40 m²) • 38 1-bedroom apartments (максимум 2+2/3+1 лица, 55-60 m²) • 14 2-bedroom apartments (максимум 4+2/5+1 лица, 75-80 m²).
Услуга: Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса)

 

8 - ми Декември
Пакет цени за 2 / 3 ноќевања
Пакет 1: 3 ноќевања со појадок и вечера + Туристичка такса - 77 евра по лице

Пакет 2: 2 ноќевања со појадок и вечера + Туристичка такса - 59 евра по лице

GRAND HOTEL 4* - BANSKO
www.grandhotelbansko.bg
Период 01.04.2018 -
06.07.2018
07.07.2018 -
10.09.2018
11.09.2018 -
30.11.2018
Максимум сместување
ALL INCLUSIVE
DBL Standard Room - Цена по лице 2+1 29,0 € 33,0 € 29,0 € 2
DBL DELUXE - цена по лице 2+1 29,0 € 33,0 € 29,0 € 2+1
Single Room 1+1 45,0 € 55,0 € 45,0 € 1
Apartment 1 Bedroom 2+2 Минимум 3 лица плаќат основна цена 3 х 100% 2+2
Apartment 2 Bedroom 4+2 Минимум 4 лица плаќат основна цена 4 х 100% 4+2
Executive Room - цена по лице 2+0 44,0 € 47,0 € 44,0 € 2
Минимум сместување 3 4 3  

 

 

Задолжително: 1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ
Цените НЕ се валидни за национални празници. Цените се во ЕУР на вечер и вклучуваат:
Ноќевање на база ALL INCLUSIVE по програма, бесплатно користење на внатрешен акватоничен базен, надворешен базен за деца, џакузи, арома сауна, инфра црвена сауна, солена сауна, финска сауна, релакс зона, лакониум, панорама парна бања, шок базен.
Попусти за користење на дополнителни легла (попуст од цената за возрасен на редовно легло) 

Возрасен над 12год на дополнително легло Плаќа редовна цена
Дете од 6-11.99год на дополнително легло -100%
Дете 0-5.99год -100%

All Inclusive концепт:
• Појадок 07:45 – 10:30 /основен ресторан/
• Brunch (кроасани, крекери, пијалоци) 11:00 – 12:00 /lounge bar/
• Ручек 13:00 – 15:00 /основен ресторан/
• Happy hours (овошје, сендвичи, тортички, пијалоци) 16:00 – 17:00 /основен ресторан/
• Вечера 19 :00 – 21:30 /lounge bar/
• Кафе, чај, сок, домашен алкохол, пиво, од 10:00 – 21:30 /основен ресторан/
• Користење на инфра ред сауна, арома сауна, солена сауна, финска сауна, џакузи, парна бања, хамам, базен, базен за деца, леден базен, фитнес - 09:00 – 21:00
All inclusive програмата почнува со ручек на денот на пристигнување и завршува со brunch на денот на напуштање на хотелот!

 

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top