fbpx

MURITE CLUB HOTEL 4* - Bansko

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна.
Услуга: се вклучено
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг - понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава
DELUXE се во главна зграда, а DBL и APP STANDARD се во споредна зграда (без топла врска).

 

 

Тип на сместување

Зграда Азалиа

Зграда Орхидеа

Дворкеветна соба (2+0)

31€

29€

Едноспален апартман (2+2)

33€

31€

Двоспален апартман (4+2)

31€

29€

Цените се по лице за 1 ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО и вклучуваат :
• Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
• Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
• Интернет, детски кат, паркинг

Дополнителни услови :
• Деца до 5.99 год. – бесплатно
• Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
• Доплата за туристичка такса : 1 по лице на ден за возрасни и деца над 2 год.

Пакет аранжман со организиран превоз
 Прв ден : 08.03.2019
Состанок на групата. Поаѓање кон Банско во договореното време. Се патува преку граничен премин Деве Баир. Посета на Метро во Благоевград. Пристигнување и сместување во хотел. Време за индивидуални активности – прошетка, релаксација во СПА Центарот на хотелот. Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.
 Втор ден : 09.03.2019
Појадок. Слободен ден за прошетка низ Банско, скијање или користење на СПА Центар. Вечера и забава со музика во живо. Ноќевање.
 Трет ден : 10.03.2019
Појадок. Заминување од хотелот во 12:00 ч. (локално време). Заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.
Зграда АЗАЛИА – 95€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз
Зграда ОРХИДЕА - 90€ по лице за 2 ноќевања на база се вклучено и превоз

Цената е по лице за пакет и вклучува :
 Превоз до наведената дестинација
 Сместување во хотел МУРИТЕ 4*
 2 ноќевања на база појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-22 ч.
 Користење на СПА Центар (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
 Професионална организација

Во цената не е вклучено :
 Патничко осигурување

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • +389 43 231 221

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00 - 13.30

Top