fbpx

Хотел Краљеви Чардаци е комплекс кој се состои од 307 апартмани, ресторан, лоби барови, ресторан со а la carte, паб, фитнес центар, фризер, игротека, конгресен центар, продавница и менувачница. Комплексот е отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата во, Копаоник, на главниот пат, 2,5 км од најблиската жичарница и 5 километри од центарот на Копаоник.

kRALJEVI cARDACI APARTMANI 

* Цените се изразени во € по соба (за наведениот број на лица) во дадениот период за наведените минимум денови на престој,  за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд.)
 
Попусти и доплати:
* АКЦИЈА 5=7  за наем на апартман на 5 ноќи добивате 2 ноќевања ГРАТИС! 
 
Во цената е вклучено:
• Наем на студио / апартман
• Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, крпи
• Превоз до ски лифтовите пет пати на ден 
 
Содржина за деца: базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m), детски базенс со димензии 13x11m (длабочина 1m) со анимации и тобогани
 
Во цената не е вклучено(се наплатува на лице место):
- Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно
- Користење на SPA&WELLNESS центар со површина на 1500m² и содржина: затворен базен со димензии 14x6 m со џакузи (длабочина 1,7m), отворен базен со димензии 10x5 m (длабочина 1,5m), џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.  - (Гостите во апартманите добиваат 15% попуст на услугите во СПА центарот)
 
Доплати:
• Полупансион (појадок и вечера): возрасни 15€ / деца 2-12г. -9€ по лице на ден
 
Опис:
СТУДИО (2 и 3 лица) - Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица и едно единечно легло. купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет.
АПАРТМАН  (4 лица) - Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица, спална соба со фарнцуско легло, купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет. 
АПАРТМАН  (6 лица) - Дневна соба со гарнитура на раазвлекување за две лица( некои од паратманите имаат и камин во дневната соба), две спални соби, една со француско легло, а во другата две единечни легла, купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет.
Прочитано 754 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top