fbpx
Gorski Hotel & Spa****+
Ценовник валиден во период: 01.12.2020 – 05.04.2021.
15% попуст за рана резервација – попустот е валиден до пополнување на капацитети
               
Период
Мин.ноќи
Услуга
Superior 1/2 De Luxe 1/2 Family soba Superior 1/1 One Bedroom suite Two Bedroom suite
(2+0/2+1/3+0) (2+0/2+1/3+0) (2+2/2+1/3+0/3+1) (1+0, 1+1,1+2) (1-4) (2-5)
01.12-12.12. 3 HB СКИ ОПЕНИНГ
12.12-17.12. 5 HB 100€ 113€ 113€ 144€ 341€ 552€
17.12-24.12 3 HB 87€ 98€ 98€ 125€ 294 474€
24.12-27.12 3 HB 118€ 134€ 134€ 171€ 406€ 660€
27.12-03.01 7 HB 168€ 191€ 191€ 246€ 586€ 960€
03.01-10.01 7 HB 118€ 134€ 134€ 171€ 406€ 660€
10.01-17.01 7 HB 115€ 130€ 130€ 167€ 395€ 642€
17.01-29.01 7 HB 106€ 120€ 120€ 153€ 362€ 588€
29.01-21.02 7 HB 145€ 165€ 165€ 212€ 503€ 822€
21.02-01.03 7 HB 115€ 130€ 130€ 167€ 395€ 642€
01.03-15.03 7 HB 106€ 120€ 120€ 153€ 362€ 588€
15.03-22.03 7 HB 87€ 98€ 98€ 125€ 294€ 474€
22.03-05.04 4 HB 75€ 84€ 84€ 107€ 251€ 402€

 

Напомена:
Цените се изразени во € по лице по ноќевање во Superior,De Luxe и Family соби.
Цените се изравени во € по апартман по ноќевање за One bedroom suite и Two Bedroom suite и вклучуваат HB услуга за 2 лица.
За секоја дополнително лице се доплаќа за HB: 12€ по лице по ноќевање за возрасно лице и  6€ по лице за деца.
 
Во цената е вклучено: 
Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера) 
Неограничено користење на Spa & Wellness центар:Затворен базен и Џакузи,Релакс Зона-Тапидариум,Топли Клупи,Сауна Свет-Борова Сауна,Сауна со сено,Финска Сауна,Парно Бања,Шок Туш,Солено-ледена Соба,Ледена Фонтана,Надворешен Базен,Фитнес Центар.
Wi-Fi
Korišćenje skijašnice
 
Цена не вклучува (Задолжително плаќање при резервација): 
• Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; 0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат 
 
Услови за Gorski Hotel & Spa ****
Дете од 2-1,99 години ГРАТИС сместување
Дете 2-11,99 години во Superior Single соба – во пристуство на 1 полноплатежно лице - Доплата за 1 дете 36€ по ноќевање.Возрасно лице плаќа цена за еднокреветна соба.
Дете 2-11,99 години во Superior Single соба – во присуство на 1 полноплатежно лице.Доплата за 2 деца изнесува 36€ за едно дете 6€ за второ дете,по ноќевање.Возрасно лице плаќа цена за еднокреветна соба. 
Дете 2-11,99 годино во Superior / De Luxe соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно 1 дете доплата 36€ по ноќевање.
Family соба – во присуство на 2 полноплатежни лица едно дете 2-11,99 години – доплата од 36€ по ноќевање,второ дете 2-11,99 години во износ од 6€ по ноќевање.
Трето возрасно лице во Superior / De Luxe / Family соби – доплата 42€ по ноќевање.
 
 
Цена не вклучува (не е задолжително): 
Подземна Гаража
Надворешен Паркинг
 
Услуга Полупнасион во хотелот е организиран по принцип на шведска маса,доколку во хотелот престојуваат повеќе од 25 лица.Доколку во хотелот престојуваат помалку од 25 лица во тој случај оброците се служат на сет мени-избор на повеќе јадења.
Прочитано 891 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top