fbpx

Хотел Путник е лоциран во Сончева долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1650 м надморска височина. Првиот дел од хотелот е отворен во далечната 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник.
Во 2018 година хотелот е комплетно реновиран. Сега е целосно модерно дизајниран, комфорен и со додатни содржини и на своите гости нуди одмор како во летниот така и во зимскиот период.
Хотелот е со категоризација 4*, има капацитет за сместување во 116 соби, односно 270 кревети.
Гостите на располагање имаат и дополнителни содржини како wi-fi, велнес центар, фитнес центар, две конференциски сали, детска игротека со кино, ски остава, изнајмување на ски опрема, повеќе наменски отворен терен, пансионски ресторан, паркинг...

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

Hotel Puntik Kopaonik 2021

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Услови за деца:
- деца до 3г. - бесплатно
- деца 3-12г.во придружба на двајца возрасни на дополнително легло -30% попуст, -50% попуст во кревет со родител
 
Во цената е вклучено:
- ноќевање со појадок и вечера
- неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот
- затворен базен за возрасни
- затворен базен за деца
- џакузи
- финска сауна
- руска бања
- инфраред црвена сауна
- турска бања
- тапидариум
- фитнес
 
Во цената не е вклучено:
- Mасажи, хамам (потребна е претходна резервација)
- Tуристичка такса и осигурување 1,5€ возрасен, деца 7-15г 0,5€ и деца до 7г. бесплатно
Прочитано 2010 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top