fbpx

Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m, сауна, џакузи, соба за масажа, ...), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница...
Економик соби: 15-21м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Стандардни соби: 21,5-25м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Комфорт соби: 25-33,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Фамилијарни соби: 33,5-37м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.

Hotel Junioor 

Цената вклучува:
- Цена по соба, ноќевањата се наведени во табелата кај мин.ноќевања
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера) 
- Хотелско осигурување
- Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)
- Анимација за деца во попладневните часови
- Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби
- Хотелско осигурување
- Ски остава
 
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
- Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. Изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.
 
Попусти и доплати:
- 1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г 12€ по ден / полупансион
- Дете од 7-14 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 12€ по ден / полупансион
 
Услови за отказ на резервација:
- Отказ на резервација се прави со уредно пополнет записник за отказ на аранжманот и причините за истиот.
- Пенали за отказ на резервација се плаќаат во зависоност од датумот на откажување на резервацијата и периодот пред почнување на истата според следните услови:
- 5% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период до 45 дена пред почетокот на аранжманот.
- 10% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
- 20% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
- 40% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
- 90% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отка во период помеѓу 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
* Хотелот ќе наплати 100% од износот на резервацијата и во случај доколку патниците порано го напуштат од датумот на check out.
 
Прочитано 1869 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top