fbpx

 

Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година.
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање...
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI. 

Grand Hotel & Spa****
                 
Период
Смена
Мин.Ноќи
Услуга
Гранд Соби
Standard Superior Superior+
1 лице 2 лице 1 лице 2 лице 1 лице 2 лице
03.12 - 06.12. Чет /Нед 3 HB Ски Опенинг
06.12 - 17.12. Нед / Чет 5 HB 128€ 186€ 140€ 205€ 151€ 223€
17.12 - 27.12. - 3 HB 105€ 162€ 116€ 178€ 126€ 194€
27.12 - 03.01. Нед/Нед 7 HB 234€ 298€ 254€ 328€ 275€ 358€
29.12 - 03.01. Вто/Нед 5 HB 377€ 448€ 406€ 493€ 433€ 538€
29.12 – 06.01 Вто/Сре 8 HB 226€ 289€ 245€ 318€ 265€ 349€
03.01 - 10.01 Нед/Нед 7 HB 151€ 210€ 164€ 231€ 178€ 252€
10.01 - 17.01. Нед/Нед 7 HB 143€ 202€ 156€ 222€ 171€ 242€
17.01 - 24.01. Нед/Нед 7 HB 90€ 146€ 99€ 161€ 109€ 175€
24.01 - 31.01. Нед/Нед 7 HB 90€ 146€ 99€ 161€ 109€ 175€
31.01 - 07.02. Нед/Нед 7 HB 128€ 186€ 139€ 205€ 151€ 223€
07.02 - 14.02. Нед/Нед 7 HB 137€ 196€ 149€ 216€ 162€ 235€
14.02 - 21.02. Нед/Нед 7 HB 137€ 196€ 149€ 216€ 162€ 235€
21.02 - 28.02. Нед/Нед 7 HB 120€ 178€ 149€ 196€ 162€ 214€
28.02 - 07.03. Нед/Нед 7 HB 120€ 178€ 149€ 196€ 162€ 214€
07.03 - 14.03. Нед/Нед 7 HB 162€ 222€ 179€ 244€ 192€ 266€
14.03 - 21.03. Нед/Нед 4 HB 109€ 166€ 119€ 183€ 129€ 199€
21.03 – 11.04 Нед/Нед 4 HB 84€ 140€ 93€ 154€ 102€ 168€
 
Ценовник е валиден за период: 03.12.2020 - 11.4.2021
Попуст за рана резервација 15% за резервации направени до 31.10.2019 
Цените се изразени во € по СОБА на ноќевање 
Помал број на ноќевања од табелата исклучиво на барање 
 
Број на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен.Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање. 
Достапна услуга ВВ – ноќевање со појадок,за сите наведени датуми со намалување на 10€ по лице по ноќевање.
 
        Family Deluxe
2 лица 2 лица
03.12 - 06.12. Чет/Нед 3 HB Ски Опенинг
06.12 - 17.12. Нед/Чет 5 HB 221€ 205€
17.12 - 27.12. - 3 HB 191€ 178€
27.12 - 03.01. Нед/Нед 7 HB 405€ 328€
30.12 - 03.01. Вто/Нед 5 HB 603€ 493€
29.12 – 06.01 Вто/Сре 8 HB 393€ 318€
03.01 - 10.01 Нед/Нед 7 HB 245€ 231€
10.01 - 17.01. Нед/Нед 7 HB 239€ 222€
17.01 - 24.01. Нед/Нед 7 HB 171€ 161€
24.01 - 31.01. Нед/Нед 7 HB 171€ 161€
31.01 - 07.02. Нед/Нед 7 HB 250€ 205€
07.02 - 14.02. Нед/Нед 7 HB 263€ 216€
14.02 - 21.02. Нед/Нед 7 HB 263€ 216€
21.02 - 28.02. Нед/Нед 7 HB 245€ 196€
28.02 - 07.03. Нед/Нед 7 HB 245€ 196€
07.03 - 14.03. Нед/Нед 7 HB 263€ 244€
14.03 - 21.03. Нед/Нед 4 HB 196€ 183€
21.03 - 28.03. Нед/Нед 4 HB 164€ 154€
28.03 - 11.04. Нед/Нед 4 HB 164€ 154€
 
•Број на на соби кои се продаваат со попуст за рана уплата е ограничен.Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање. 
•Минимум лица за резервација во Family и Deluxe соби: 3
•Максимум капацитет во Family соби: 6 лица; Maксимален капацитет Deluxe соби: 4 лица 
 
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период: 14.03.2020 – 11.04.2020
•Услови за деца 2-12 год.во присуство на две возрасни лица,прво дете има ГРАТИС сместување доколку користи заедничко легло,второ дете доплата 49€ ако користи посебно легло. 
 
 
 
GRAND APARTMANI
Mинимум 5 ноќи во период:27.12.2020 - 03.01.2021, 31.01.2021-14.02.2021, 
Во сите останати термини минимум престој 3 ноќи 
Период
Тип на Апартман SUITE EXECUTIVE SUITE APARTMENT EXECUTIVE APARTMENT PRESIDENTAL APARTMENT
Број на Апартман 111, 113, 218, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616 036, 051, 067, 110, 112, 114, 553 052, 115, 220 223 224
Услуга / број на лица 1-3 1-4 1-5 1-5 1-5
03.12-26.12. HB 394€ 525€ 657€
1,200€
1,600€
27.12-02.01. HB 734€ 978€ 1,100€
03.01-30.01. HB 439€ 585€ 731€
31.01-13.02. HB 584€ 777€ 972€
14.02-11.04. HB 450€ 529€ 662€
       
Во цената е вклучено:
Сместување на база Полипансион (Појадок и Вечера) 
Специјална Божиќна Вечера (25.12.2020, 07.01.2021.)
Неограничено користистење на Spa & Wellness центар на1.800m2:затворен базен со димензии 18x9m,Релакс зона,Сауна свет -  инфраред сауна,финска сауна,руска бања,шок туш,хамам,солено-ледена соба,kneipp,Надворешен базен и Џакузи со топла вода ,Фитнес Центар. 
Wi-Fi
Ски Гардеробер
Специјален програм за деца 3 -12 год. – дневен програм анимација со професионални аниматори во детски клуб 
 
Во цената не е вклученено(задолжително плажање при резервација):
Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни;0,50€ по лице на ден за деца 7 -15 год; деца 0 - 7 год.не плаќаат 
 
Доплати за деца и дополнителни легла:
Дете 0-2 години ГРАТИС сместај,бесплатно користење на Baby Cot (на барање) 
Дете 2-7 години на заеднички лежај доплата 49€ по ноќевање
Дете 2-11,99 години на посебно легло доплата 69€ по ноќевање 
Доплата за дополнително легло во Superior+, Family и Deluxe соба изнесува  69€ по ноќевање
 
Доплата на лице место (опционално):
Јога,Пилатес,Аеробик,Аквабик,Персонален Трененг,Фитнес Тренинг.   
Надворешен Паркинг
 
Доплата во претпродажба или на лице место (опционално):
Ски училиште – од 6 или 5 дена ,часови во група од 5 ученици 
6 дена, 4h настава дневно, цена nastave dnevno, cena 192€
5 дена, 2h настава дневно, цена 115€ 
 
Прочитано 3615 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top