fbpx
Хотелот располага со 20 соби и апартмани: 12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани.
Сите се со панорамски поглед кон Крушево…
Освен еден Јуниор апартман, кој е со поглед кон буковата корија.
Вкупниот капацитет на хотелот е 52 гости.
За бебиња 0-2 години, во собата на Ваше барање, се поставува детско креветче.
Во зимската сезона, користењето на жичарницата и ски лифтовите се бесплатни за гостите на хотелот.
Хотелот располага со ресторан, внатрешен базен, спа центар, бесплатен интернет на цела територија на хотелот и ски соба за вашата опрема за скијање.
За вистинска релаксација ве очекува спа центарот со внатрешениот базен кој има фантастична панорамска глетка кон Крушево и стаклен покрив кој ви овозможува постојано да го гледате и небото.
Опремен е со хидраулични лежалки, џакузи, топли лежалки и финска сауна.
 
Цена за престој од 1 до 7 ноќевања:
•  еднокреветна соба ВВ 60 евра (цена за 1 лице)
•  двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за 2 лица)
•  Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за 2 лица) 
•  јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за 2 лица)
• делукс апартман ВВ 120 евра (цена за 2 лица)
 
Цена за престој од 7 или повеќе ноќевања:
• еднокреветна соба ВВ 378 евра (цена за 1 лице)
• двокреветна соба ВВ 441 евро ( цена за 2 лица)
• супериор соба ВВ 504 евра ( цена за 2 лица)
• јуниор апартман ВВ 630 евра ( цена за 2 лица)
• делукс апартман ВВ 702 евра ( цена за 2 лица)

Попусти и доплати:
– трето возрасно лице во супериор, јуниор и делукс апартман 10 евра по ноќ 
– две деца, за деца до 8 години  бесплатно
– деца над 8 години – 10 евра по дете по ноќ.
– дополнителен оброк ручек или вечера 10 евра по лице – сет мени(предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок)
– деца до 8 години се доплака 5 евра и добиваат пола порција
– деца над 8 години е 10 евра по лице
 
Во цената е вклучено доручек, користење на СПА центарот, интернет, телевизија, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наога на ски терените во Крушево.
 
• Политика на откажување:
Доколку откажете повеќе од 7 дена пред пристигнување-без пенали. Ако се откаже во рок од 3 дена пред пристигнување, 100% од првото ноќевање за откажаната соба ќе биде наплатено.
•Политика за No-Show : Во случај на не појавување(no-show) 100% од првото ноќевање ќе биде наплатено.
Прочитано 651 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top