fbpx

Хотел “Radika“ е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк "Маврово", Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје. Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

ЦЕНОВНИК 
Валиден во периодот до 01 Јуни 2021 
Тип на соба    
Супериор 3038 МКД 2170 МКД
Џуниор свит 3410 МКД 2604 МКД
Апартман & Дуплекс Апартман 3884 МКД 3038 МКД
Претседателски
апартман
9486 МКД 5580 МКД
 
Напомена:
Цените се дадени по лице по ноќ со вклучен појадок
Деца до 4 години со двајца возрасни – бесплатно
Деца од 4 до 12 години со двајца возрасни –  930мкд по дете по ноќ
Трето возрасно лице – 1550мкд по лице по ноќ
Доплата за ручек 620мкд по лице / вечера 620мкд по лице
 
Цената вклучува:
Туристичка такса
СПА & Фитнес центар: Надворешен базен, внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања.
Sport bar: 500 спортски канали, пикадо, билјард, пинг-понг
Спортски терени
Внатрешни и надворешни детски игротеки
Паркинг
Интернет конекција
Прочитано 977 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top