fbpx
 
Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (=4 км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е одалечена 100 метри.
  
Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18 двокреветни соби)  како и 1 апартман.
Хотелот Пела располага со вкупно 124 легла.
Две конференциски сали, Паркинг, Фудбалско/Кошаркарско игралиште, Ресторант, Забавно игралиште за деца.
 
Простории/Стандарди: 
Дигитална кабелска телевизија, Безжичен интернет, Директна телефонска линија, Мини бар,        
Клима уреди, Безбедносни камери, Тераса. 

Вонсезонски цени 2020:
 
  B/B
Ноќевање со појадок
H/B
Полупансион
 
Еднокреветна соба 1860den.
30 eur
2170den.
35 eur.
 
Двокреветна соба 1300den.
21 eur
1610 den.
26 eur
 
Трокреветна соба 1180 den.
19 eur
1490 den.
24 eur
 
Апартман 4340 den.
70 eur
   
       
  Сезонски цени 2020
01.07-31.08
 
 
B/B
Ноќевање со појадок
H/B
Полупансион
 
Еднокреветна соба 2110 den
34 eur
2420 den
39 eur
 
Двокреветна соба 1550 den
25 eur
1860 den
30 eur
 
Трокреветна соба 1430 den
23 eur
1740 den
28 eur
 
Апартман 5270den
85 eur
 
 
 
•Tуристичкаta такса и ДДВ се вклучени во цената.
•Цените kај 1/1,1/2 i 1/3 соба се по лице дневно, кај апартманот е за соба дневно.
•Деца до 5 год. бесплатно сместување, деца од  5 до 12 год. имаат 50% попуст.
Прочитано 175 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 10.00 - 14.00

Top