fbpx

Хотелскиот комплекс „Манастир“, е основан во 2004 година. Берово и Малешевијата се мала територија, но во нив постои уникатна комбинација од изнвонредно сочувана природа, културно-историско наследство, етнографија, традиционална музика и ракотворби, сите овие елементи „Манстир“ многу вешто ги спакува и вклучи во својата понуда. Она што ние им го нудиме на нашите гости е сместување во автентична градба, традиционална кујна со многу локални специјалитети приготвени од еко-производи и производи со органско потекло, авантури: планинарење, велосипедизам по планински патеки, лов и риболов, кајакарење на мирни води, излет со скара покрај езеро, оброк на бачило со три-вековна традиција…, тематски туризам-прошетки и посета на знаменитости поврзани со обичајното, културното и историското наследство, активности за тим-билдинг програми, како и сите услови потребни за семинарски туризам.

 

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ (BB) 1/1 лице 1/2 лица
Стандардна соба 1.950мкд 1.340мкд
Соседни стандардни соби 2.140мкд 1.710мкд
Традиционална соба 2.440мкд 1.530мкд
Студио 2.440мкд 1.530мкд
Мини суит 2.750мкд 1.830мкд
Јуниот суит 2.750мкд 1.830мкд
Конфорт суит 3.050мкд 2.140мкд
Апартман 4.270мкд 2.440мкд
Вила воденица 7.320мкд до 5 лица

 

Информации: 
•Пријавувањето на гостите е по 14 часот 
•Одјавувањето на гостите е пред 12 часот 
•Цените се изразени во МКД 
•Цените се без туристичка такса 
Додатни плаќања: 
•Туристичката такса изнесува 40 МКД за едно лице, за една ноќ
•Доплата за Полу-пансион + 490 МКД за едно возрасно лице
•Доплата за Цел пансион + 850 МКД за едно возрасно лице
•Едно дете до 5,99години е бесплатно 
•Едно дете од 6-11,99 години - 600 МКД 
•Две деца 0-5,99 години - 600 МКД 
•Доплата за трето лице во една сместувачка единица е 1.200 МКД
•Доплата за четврто/петто лице во една сместувачка единица е 900 МКД

 

 

Прочитано 4994 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top