fbpx

ALL INCLUSIVE !!!

Хотелот SUN CITY 3* се наоѓа во тивка и мирна околина, во северозападниот дел на Сончев Брег, оддалечен 300 м од прекрасната песочна плажа. Хотелскиот комплекс, се состои од пет одделни згради распоредени во комплекс во облик на буквата П, кој создава атмосфера на пријатно место за одмор, со поглед на базен од секоја соба, одделен двор, прекрасно уредена градина и детско игралиште. Реновиран во 2013 година, хотелот SUN CITY 3* им нуди на своите гости сместување во 100 двокреветни, удобно дизајнирани соби, 8 апартмани и 2 соби за лица со посебни потреби. Секоја соба има посебна бања, кабловска телевизија, фрижидер, телефон и балкон со поглед на базен. Рецепцијата им нуди на гостите на хотелот дополнителни услуги како што се информации, размена на валута, сеф, пеглање, хемиско чистење, Rent-a-car, медицински услуги, итн. Други објекти на располагање на гости на хотелот се отворен базен со дел за деца, лежалки и чадори, масажи, базен бар, sky бар, ресторан, интернет кафе, маса за билијард и пинг-понг.

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ 15.05.2022 - 16.06.2022 11.09.2022 - 30.09.2022
ALL INCLUSIVE
17.06.2022 - 07.07.2022 24.08.2022 - 10.09.2022
ALL INCLUSIVE
08.07.2022 - 23.08.2022

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба 35€ 40€ 53€
Лице во апартман 35€ 40€ 53€

*за сместување во апартман се плаќаат полни суми

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

  • Користење на базен
  • Лежалки и чадори покрај базенот
  • Детско катче
  • Интернет

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни+2 деца (едно до 12,99 г, второ до 2,99 г) или 3 возрасни+1 дете до 2,99 г
Апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12.99 год, 3 возрасни + 2 деца (едно 12,99 год, второ до 2,99 год), 4 возрасни + 1 дете до 2.99 год
Попусти:
Дете до 3,99год - бесплатно
Дете до 12.99 години - бесплатно во двокреветна соба или апартман
Второ дете до 12,99 год во апартман - плаќа 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена
Четврт возрасен на дополнително легло во апартман - 30% попуст од регуларната цена

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

Галерија

Прочитано 533 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.00

Top